Basketbal po víkendu.

O víkendu skončila sezóna béčku a také týmu U17, některá další družstva musí ještě bojovat. Pojďme se podívat na to, jak si celky vedly...

Muži B: Prohra na závěr završila tuto sezónu.

Včera jsme nastoupili v posledním zápase sezóny proti BK Teplice. Tento ročník Severočeské basketbalové ligy nám nevyšel podle představ a poslední zápas jako by završil naše celosezónní "trápení. Celkově jde o historicky nejhorší umístění našeho týmu v závěrečné tabulce (4. místo) Severočeské ligy.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a díky dobré střelbě a pohybu se rychle ujali vedení, které rychle vystoupalo do dvouciferného čísla. Naše hra byla pomalejší, což nám opravdu nesvědčí a také pro nás bylo velmi těžké se trefit z delší vzdálenosti, i když jsme si pozice dokázali připravit. Zvýšenou aktivitou jsme dokázali vedení teplických snížit do poločasu na 6 bodů. Vstup do druhé půle jsme opět nezachytili, ale i přes horší úvod jsme dokázali v jednom momentě snížit až na rozdíl dvou bodů. Pak ale přišel rozhodující moment zápasu, který napsal scénář dalšího vývoje. Po sporném koši hostů reagovala naše lavička vůči rozhodčím a obdržela technickou chybu. Bohužel jsme v dalším průběhu neudrželi nervy na uzdě a zápas se v závěru třetího hracího období změnil ve frašku. Hádky s rozhodčími znamenaly další technické a dokonce diskvalifikující chyby. Hosté díky proměňování šestek odskočili na více než dvacetibodový rozdíl a zápas se v poslední čtvrtině jen dohrával.

Hosté vyhráli zaslouženě i díky povedenému vstupu do zápasu a kvalitní ofenzivě. Obdržet doma 91 bodů není dobrá vizitka a na výhru to stačit prostě nemůže. Další otázkou je naše nastavení celkově. To rozhodně k dobrému zápasu nepomohlo. Následující týdny věnujeme opět fotbalové a tenisové přípravě a až trochu odezní "hořkost" z této sezóny, tak si zhodnotíme, co je třeba zlepšit.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Teplice 79 : 91 (22 : 30, 23 : 21, 12 : 24, 22 : 16)

SLUNETA: Feigl 19 (1 x 3, 7/6), Fiala 14 (1 x 3, 6/5), Vorlíček 13 (5/3), Žalud 11 (1 x 3, 2/2), Bár J. 7 (1 x 3), Vágner 6 (4/2), Andrenacci 5 (1 x 3, 4/2), Výborný 2 (2/2), Sedlák 2, Svoboda a Jeřábek 0
TH: 30/22 (73,3%)
Teplice: Klemsa 17, Eisner 15, Mašek 15, Mazač 12,...
TH: 34/24 (70,6%)
Rozhodčí: Neuman, Hendrych
Diváků: 50

Kadeti U17

Slavoj Litoměřice "B" - BK SLUNETA Ústí n.L. 72:77 (19:23, 35:38, 48:53)

Zajíc 24 2x3, Dostrašil 17 (TH 9/7), Beran 10 (2/2), Houngbedji 8 (1/0), Urbančík 8 2x3, Kalvoda 4, Bína 2 (2/2), Šimek 2, Wiesner 2.

Do posledního letošního zápasu jsme vstoupili vydařeně, a to dobrou obranou a rychlým přechodem do útoku, čímž jsme soupeře trochu zaskočili a dostali se od začátku do vedení. Pak jsme se přizpůsobili soupeřovu tempu a naše ofenzivní činnost již nebyla tak rychlá jako v prvních minutách. Mírný náskok jsme si udržovali po celý zápas, jen v posledním dějství jsme domácí na minutu pustili do tříbodového vedení, ale hned jsme si jej zase vzali zpět a utkání dovedli do vítězného konce.
Letošní ligovou sezónu U17 každopádně považuji za nevydařenou, a to z důvodu, že jsme nepostoupili do finálové skupiny s možností bojovat o extraligovou kvalifikaci. Čekalo by nás deset lepších utkání se zajímavějšími soupeři. Druhá část naší skupiny se stejnými soupeři se dohrávala z našeho pohledu vlastně jen z povinnosti, což nebylo tolik zajímavé. Ačkoliv jsme skončili první, je to pro mne jen slabou náplastí.
I tak klukům děkuji za celou uplynulou sezónu a přeji více štěstí v příští sezóně.

Péca

U14 – děvčata

Dohrávaný zápas s HB Basket B byl jasnou záležitostí pro nás, i když jsme se soupeřem hráli poprvé, věděli jsme, že si v tabulce nevede moc dobře, takže jsme byli favoritem a tuto roli jsme taky potvrdili. Soupeři jsme dovolili pouhých 18 bodů za celý zápas, takže pochvala celému týmu za obranu, protože i když náš náskok byl obrovský, naše hráčky nic nevypustily a bránili naplno po celou dobu utkání.