A trocha nervozity snad zapříčinila spoustu nepřesností v úvodu utkání a hosté si mohli vypracovat malý náskok, a to hlavně díky bodovému Krefftovi. Hostující trenér Beneš, když viděl, že se domácí hráči nemohou trefit z dálky, tak svým svěřencům naordinoval zónovou obranu. Naštěstí se hráči SLUNETY dokázali, po několika minelách, trefit a první čtvrtina tak skončila 21:23.

V druhém dějství několikrát chybovala naše obrana a soupeř nás nachytal na švestkách, ale aktivitou v útoku jsme si to vynahradili a poločasové skóre 45:43 se muselo líbit divákům, méně však trenérům. Téma poločasových porad bylo tedy jasné.

V úvodu druhé půle chytili svěřenci Tondy Pištěckého střeleckou slinu a dokázali odskočit už téměř na dvoubodový rozdíl. Pak ale střelecký prach došel a soupeř se zase dotáhl na rozdíl pouhého bodu a třetí dějství skončilo 62:61.

Stejná situace se opakovala i ve čtvrté desetiminutovce, SLUNETA skvěle bránila a dobře útočila a náskok začal narůstat, ale Kolínu stačil malý herní výpadek soupeře, aby skóre opět dotáhl a Tonda Pištěcký si musel vzít time-out. Kolín se po oddechovém čase vrátil na hřiště opět s pokyny k zónové obraně a vypadalo to opět na drama v koncovce.

Rozhodující moment celého utkání přišel ovšem 3 minuty před koncem základní hrací doby, SLUNETA vede o 5 bodů a hostující Durham míjí zpod koše a na druhé straně Spencer Svejcar trefuje trojku a posílá SLUNETU do vedení už o 8 bodů. Kolín se neprosazuje ani z následného útoku a naši hráči si už důležitou výhru nenechají vzít a poráží Medvědy 86:79.

Ústí se i tentokrát mohlo spolehnout na kapitána Houšku, který zaznamenal double-double a na tiskové konferenci po utkání si vysloužil obdiv obou trenérů.

Pavel Beneš (Kolín):
„Gratuluji Ústí k vítězství, které je zasloužené, protože vedli 30 minut. My jsme sem přijeli s obranným záměrem, kterým bylo vytlačit hru z vymezeného území, což nám vycházelo, dostali jsme z něj jen 32 bodů. Donutili jsme Slunetu vystřelit téměř 40 trojek s úspěšností 27%, což je skvělé, ale ty klíčové bohužel proměnili, a to rozhodlo. Domácí si pro výhru došli svou zkušeností, my jim přejeme jen to nejlepší do dalších zápasů.“

Antonín Pištěcký (Ústí nad Labem):
„Souhlasím s trenérem hostů. Oba jsme věděli, že síla pod košem je na naší straně větší, a tak, jak se Kolín připravoval na to, aby to eliminoval, my jsme se snažili toho využít. Bohužel jsme se s tím velkou část zápasu prali, navíc se poslední zápasy potýkáme s obrovskou střeleckou impotencí. Je pravdou, že ty klíčové trojky jsme dali, ale na tom určitě nemůžeme stavět v dalších zápasech. I my jsme měli přípravu na nějakou obranu, jenže tam bylo spoustu chyb, špatných rozhodnutí a chybného čtení hry. Je paradoxní, že během těch dvou porážek s Pardubicemi a Svitavami jsme bránili dvakrát lépe a agresivněji, ale zatímco tam se nám nepodařilo dovést zápasy do vítězného konce, dnes to bylo naopak. Jsem rád, že jsme dnes dokázali potvrdit tu roli favorita, protože toto vítězství nám po minulých dvou prohrách pomůže, ale čeká nás ještě spousta práce a musíme makat dál. Hráčem zápasu bych zvolil Pavla Houšku, ale nevím, jestli už to není trochu smutné, protože se to opakuje několikátý zápas po sobě a dnešní utkání bychom bez něj opět nezvládli. Ti, kteří dnes dostali šanci na jeho pozici, ho prostě nedokázali nahradit a on tak musel odehrát opět 37 minut. Můžeme za něj být jedině rádi.“ (do toho se vložil Beneš že s tím souhlasí)

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 86:79 (21:23 45:43 62:61)
Body domácí: Houška 24, Svejcar 18, Šotnar 13, Bažant 9, Brown a Pecka po 7, Čampara 6, Maděra 2
Body hosté: Durham 24, Igrutinovič 18, Granič 11, Krefft 9, Machač 7, Číž 5, Richardson 3, Kolář 2
Trojky: 37/10 – 25/8
Trestné hody: 20/16 – 20/13
Doskoky: 34 - 47
Osobní chyby: 17 - 18