Úvod zápasu byl ještě vyrovnaný, ale už od prvních okamžiků bylo na soupeři znát, že hraje s větší energií a nenápadně začínal přebírat opratě zápas pevně do svých rukou. Tahouny Medvědů byl MVP měsíce ledna Lee Skinner a Šafarčík. Naši hráči působili zaskočeně a jen těžko jsme ve svých řadách hledali někoho, kdo by na svá bedra vzal osud zápasu. První čtvrtina skončila 18:11.

I v druhém dějství měli navrch domácí, kteří dobře stříleli ze střední a dlouhé vzdálenosti a náš výkon byl stále ještě utrápený a pomalu, ale jistě nám začínal ujíždět vlak. Naštěstí neujel tak daleko a do šaten se šlo za stavu 40:33.

Oslavenec Pištěcký měl svým hráčům určitě co říci, ale těžko říci, co se stalo v úvodu druhé půle, protože Kolínští na nás vlétli, jeden koš střídal druhý, my se stále hledali, hlavně v útoku a než jsme se rozkoukali, ztráceli jsme 18 bodů (53:35). Naštěstí pak zavelel k obratu Robinson a začal konečně proměňovat své střely a postupně se k němu přidávali i ostatní hráči a do konce třetí čtvrtiny jsme se ještě vrátili do zápasu na stav 57:50.

S blížícím se koncem základní hrací doby se konečně zlepšovala i naše obrana a soupeř už jen těžko hledal cestu do koše, obzvláště tehdy, když si Standa Votroubek usmyslel, že v tomto chladném počasí bude rozdávat čepice a byť má v technickém zápise pouhé dva bloky, diváci v hale jich viděli hned 5. Po takovém průběhu utkání pak přišla na řadu vyrovnaná koncovka, oba soupeři se přetahovali o vedení, až 8 vteřin před koncem základní hrací doby Singletary vyrovnává na 71:71 a jde se do prodloužení.

To otevřeli domácí minišňůrou 5:0, ale ještě lepší sérií 7:0 jsme odpověděli my z rukou Davida Šteffela a Donalda Robinsona. Domácí Šafarčík pak ještě vyrovnává na 78:78, ale to je ze strany domácích vše, naopak náš Michal Šotnar proměňuje svou střelu i přes faul, a i když bonusový trestný hod nedává, přichází naše dobrá obrana a připravujeme soupeře o míč. Domácí musí zastavit čas a posílají Evana Singletaryho na čáru trestného hodu, Evan proměňuje pouze jednu šestku, ale v tu chvíli už zbývá Kolínským čas na poslední útok, ale i v něm jsme vystavili domácích stopku a odvážíme si tak první vítězství v nadstavbové části.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 78:81 (18:11 40:33 57:50 71:71 78:81)

Body domácí: Šafarčík 24, Skinner 20, Číž 15, Pajovič 11, Bakič, Dokoupil, Macha a Horák všichni po 2
Body hosté: Robinson 30, Pecka 12, Šteffel 11, Šotnar a Singletary po 10, Votroubek 6, Šmíd 2
Trojky: 23/8 – 22/6
Trestné hody: 13/8 – 15/9
Doskoky: 39 - 44
Osobní chyby: 23 -21