V posledním kole sehráli Prostějovští vyrovnanou a nakonec i vítěznou partii s Pardubicemi, když se jejich nejlepším střelcem stal Roman Marko s 27 body a zdatně mu u toho asistoval i Norwa, ten zaznamenal double-double za 21 bodů a 14 doskoků. Naopak SLUNETA nezvládla své vystoupení ve Svitavách, kde kompletně vyhořela v útoku a výsledek 85:58 je všeříkající. V našem dresu se dokázali na dvouciferný ukazatel v kolonce bodů vyšplhat pouze Láďa Pecka (14) a Cory Abercrombie (10).

Vzájemná bilance Ústí a Prostějova je jasnou záležitostí pro Orly, i když první střetnutí v letošní sezóně v Prostějově sice vyhráli domácí, ale SLUNETA nebyla daleko od překvapení kola, když padla po velkém boji až v samotném závěru poměrem 92:90, a to i přesto, že v průběhu zápasu prohrávala již o 20 bodů.

Karty jsou tedy rozdány, Prostějov bude chtít ukázat, že i bez svého nejlepšího střelce je nebezpečný a stále pomýšlí na ty nejvyšší mety, SLUNETA naopak bude chtít napravit výpadek ze Svitav a potvrdit domácí sílu.

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Michal Šotnar – rekonvalescence po operaci kotníku.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.

Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsPRO