• banner
 • banner
 • banner
 • celoroční nábor
  mladez@bkusti.cz
 • KONTAKT
  basket@bkusti.cz

Mistrovství ČR v Ústí: úspěch na všech frontách

Mistrovství ČR v Ústí: úspěch na všech frontách

O posledním dubnovém víkendu se v Ústí konalo Mistrovství ČR chlapců U15. Jedná se o finálový turnaj, na který se kvalifikovalo 8 nejlepších celků z celé ČR. Nechyběla mezi nimi ani SLUNETA, která postoupila z druhého místa české skupiny.

Pro náš klub to byla první velká akce takového rozsahu a důležitosti a dle toho jsme k tomu také přistoupili. Všechna utkání se hrála v nové sportovní hale mládeže SLUNETA 2, kde týmy měly veškerý servis a podmínky, aby se mohly soustředit pouze na basket a dle toho to také vypadalo. Po sportovní stránce si zástupci CZ.Basketball turnaj velice pochvalovali, protože k vidění byly krásné zápasy. 

První dvě utkání obstaraly dvojice Tygři Praha – Nymburk a Tygři Brno – Válečníci Děčín. Dle očekávání postoupily do semifinále oba tygří celky. Odpoledne přišel stěžejní zápas pro Ústí, to narazilo ve čtvrtfinále na Pardubice. Skvěle zaplněná hala, dokázala vytvořit atmosféru, připomínající dění v hale při severočeských derby a hnalo ústecké hráče dopředu a ti je odměnili výhrou a postupem do semifinále. V posledním utkání, které někteří nazývali „předčasným finále“ na sebe narazil favorit na zlatou medaili z Ostravy a loňský medailista Sokol Pražský, který letos bojoval se zraněními a postoupil na MČR až ze 4. místa. Po krásném a vyrovnaném souboji nakonec postoupila do semifinále Ostrava.

Dopoledne druhého hracího dne patřilo bojům o nižší příčky, nejprve Válečníci podlehli Nymburku nejtěsnějším možným rozdílem a pak Sokol Pražský, v dalším vyrovnaném souboji zvítězil nad Pardubicemi. Po obědě přišly na řadu semifinále, v tom prvním si to o postup do finále rozdali Tygři a z tohoto souboje vzešli vítězně ti brněnští. Druhé semifinále logicky obstarala SLUNETA s favorizovanou Ostravou, utkání dopadlo drtivou výhrou enháčka.

Poslední den samozřejmě patřil finálovým bojům o konečná umístění. V prvním utkání si Pardubice vybojovali nad Válečníky 7. místo. Sokol Pražský pak opět sehrál vyrovnanou partii, tentokrát s Nymburkem, kterou nakonec přetavil v 5. místo.

No a pak se děly věci, hala se opět zaplnila ústeckými fans, což znamenalo, že do boje jde opět SLUNETA, do cesty se jí postavili Tygři Praha, tedy soupeř, se kterým to měla doposud 1:1 na zápasy. Po vyrovnané první polovině se ve třetím dějství zranil domácí Žalud a SLUNETA přišla o jednoho ze svých tahounů. Jeho roli ale skvěle zastoupil Šimon Mayer, který jako nejmenší hráč na hřišti urval 5 útočných doskoků a zaznamenal 8 bodů, kterými podpořil hlavní bodové strůjce SLUNETY Páťu Wankeho (23 bodů) a Vaška Wiesnera (22). Ve strhující atmosféře a infarktové koncovce si bronzové medaile nakonec vybojoval domácí celek!

A konečně finále nabídlo další skvělou podívanou a pěkné týmové výkony, favorizovaná Ostrava si nakonec dokráčela pro zlaté medaile – Gratulujeme!

Michal Žalud (headcoach týmu SLUNETA U15):
„Jako pořadatel MČR chlapců U15 v basketbale jsme se nejprve museli na domácí šampionát kvalifikovat. Postoupili jsme z druhého místa v extralize. Pouze 2 týmy z minulého MČR (U14) zopakovaly postup do semifinále, a to my a Ostrava a už to je obrovský úspěch, který jsme vyšperkovali bronzovou medailí.  Dále se můžeme pochlubit, že jsme nejlepší družstvo v Čechách, jelikož stříbro a zlato vybojovaly týmy z Moravy. Jsem rád, že kluci drželi po celou dobu turnaje při sobě a podporovali se navzájem.“

Konečné pořadí:
1. NH Ostrava
2. Tygři Brno
3. SLUNETA Ústí nad Labem
4. Tygři Praha
5. Sokol Pražský
6. Basketball Nymburk
7. BK Vividbooks Pardubice
8. Válečníci Děčín

Při vyhlašování výsledků nešlo pouze u jednotlivé umístění hráčů, ale také o individuální ceny, do nejlepší pětky turnaje se dostali tahouni SLUNETY Žalud a Wanke – skvělá práce!

Individuální ocenění:
Sympaťáci rozhodčí: Radek Treml, František Syrovátko

Sympaťáci trenéři: Michal žalud, Martin Šibal

Sympaťáci hráči: Kryštof Brezík, Jan Kopecký

All Star 5: Jakub žalud, Patrik Wanke, Alexander Krob, Lukáš Poulíček a Jan Broda

Mvp turnaje: Richard Novák

Ocenění za skvěle odvedenou práci nezískali po zásluze pouze hráči, trenéři a sudí, ale také organizátoři celého turnaje. Zástupci basketbalové federace při závěrečné ceremonii a vyhlašování výsledků vyzdvihli také celkovou organizaci turnaje a doporučí SLUNETU k pořádání dalších mistrovství a dalších podobných akcí, takže děkujeme všem pracovníkům, kteří nám pomohli tuto akci v Ústí uskutečnit.

V neposlední řadě se sluší poděkovat partnerům, bez kterých by to nešlo, velký dík tedy patří:

Fotogalerie ze zápasů: https://mcru15basket.rajce.idnes.cz/
Instagram MČR s ohlasy hráčů po jednotlivých zápasech: https://www.instagram.com/mcr_u15/

 

 • Globus
 • Hyundai
 • louda
 • Knor
 • KNBL
 • Sluneta
 • Kooperativa
 • Kraj
 • UNL
 • Faktor
 • promedicus
 • sanex
 • chance