Nutno podotknout, že z celé šestice má nyní nejlepší výchozí pozici, protože dosavadní výsledky se započítávají i do nadstavby. Největším pronásledovatelem nám je v současné době Kolín, s nímž zároveň otevřeme sérii zápasů v nadstavbě.

Do dalších bojů půjde SLUNETA již bez svého podkošového „těžkotonážníka“ Eugena Teaga, jenž nevyužil možnosti prodloužení smlouvy po základní části.

Tomáš Hrubý: „Gene nevyužil prodloužení smlouvy po ukončení základní části. Gemu přejeme v jeho novém působišti jen to dobré. Jak po lidské tak i sportovní stránce zapadl do týmu na sto procent. Bohužel neodolal lepší nabídce a my jsme jeho  rozhodnuti akceptovali.“

Výkonnostní křivka Medvědů v letošní sezóně připomíná trochu jízdu na horské dráze, a i když Kolínští prohráli poslední své zápasy v základní části (S Beksou, doma s Opavou a v Nymburce), dokázali si před tím připsat i cenné vítězství, když doma získali cenný skalp Děčína v poměru 84:60.

SLUNETA v závěru základní části neměla zrovna lehký los, ale i tak odjížděla k poslednímu zápasu před pauzou s tím, že má osud ve svých rukou, stačilo „pouze“ vyhrát v Opavě. Což určitě není lehký úkol, především při současné formě Opavských. Jak to všechno dopadlo už všichni víme.

Vzájemná střetnutí Ústí a Kolína dopadla v dosavadním průběhu aktuálního ročníku KNBL vždy lépe pro nás a byla by škoda tuto sérii neprodloužit.

Stanislav Votroubek:
„Pauza byla dlouhá a tak se na další zápas hodně těšíme. Kolín dobře známe a v základní části se nám tam podařilo vyhrát a doufám, že výkon dokážeme zopakovat. Rozhodovat budou vstupy do obou poločasů, víme, že Kolín je doma hodně silný. Oba soupeři si uvědomují o co se hraje a tak očekáváme vyrovnanou a napínavou bitvu.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): KOLvsSLU