Naši hráči navázali tam, kde skončili v loňské sezóně, když dokázali skolit Válečníky na  jejich půdě hned dvakrát za sebou. Vývoj zápasu byl i tentokrát nahoru dolu. Oba celky hrály s velkým nasazením na obou stranách, což se projevilo na procentu střelby, takže divákům nenabídli bodové hody. Když poločas skončil 34:30 pro domácí celek, bylo jasné, že o osudu utkání budou opět rozhodovat maličkosti. Prvním důležitým faktorem byly osobní chyby na naší straně, které se hodně rychle kupily, díky velké agresivitě v obraně. Nejvíce nás „bolely“ fauly našeho ústředního rozehrávače Browna, obzvlášť při absenci Michala Šotnara. Navíc, když na konci třetího dějství Děčínští ukázali svou sílu, nejprve Feštr pěti body v řadě zavelel k náporu a po oddechovém čase nás Válečníci zamknuli na obranné polovině, když si doskočili 4 neúspěšné střely. V tu dobu šel Děčín do trháku a vybudoval si největší vedení v zápase 52:44.

Naše borce to ovšem nesložilo a bojovali dál, zlepšili obranný doskok a trpělivě hledali cesty do děčínského koše. Nejvíce v této činnosti vynikal Spencer Svejcar, jenž stíhal dokonce i alternovat na rozehrávce. Na osmibodové vedení domácích jsme dokázali odpovědět šnůrou na 56:63. To se už hrála poslední čtvrtina, Válečníkům teklo do bot a tak vrhli všechny síly do útoku, náš náskok se začal pomalu vytrácet, ale v důležitých momentech jsme dokázali zachovat chladnou hlavu a z čáry trestného hodu si udržovat alespoň minimální náskok. Když domácí Autrey snižoval na 67:70, zbývalo do konce základní hrací doby pouze 57 vteřin. Po našem neúspěšném útoku následoval oddechový čas domácích, po něm ovšem přišla důležitá chvíle, kdy Válečníci nedokázali realizovat to, co jim jejich lodivod nakreslil, a nestihli vhodit míč do hry v časovém limitu 5 vteřin. V následném útoku ukázal své driblérské umění Josh Davis, když na trojce „vymíchal“ domácího Autreyho a pod košem našel úplně volného Lukáše Bažanta, který zvyšoval už na 67:72 při zbývajících 14 vteřinách.

Z čáry trestného hodu pak završil další výhru náš nejlepší střelec Spencer Svejcar. SLUNETA tak vyhrává třetí derby na děčínské půdě v řadě.

BK Armex Děčín – SLUNETA Ústí nad Labem 67:74 (17:17, 34:30, 52:48)
SLUNETA: Svejcar 19, Bažant 13, Brown 10, Pecka 8, Davis 7, Houška 6, Maděra 5, Fait a Karlovský po 3
Děčín: Pomikálek 14, Kroutil 13, Žikla 11, Autrey 8, Ježek 7, Feštr 5, Carlson 4, Šiška 3, Grunt 2
Trojky: 30/7 – 19/5
TH: 21/16 – 13/13
Doskoky: 40 -37
Osobní chyby: 22 - 19