Dosavadní výsledky Ostravy jsou zatím nevalné a odpovídá jim i postavení v tabulce, 12. příčka s bilancí jedné výhry a pěti porážek. Onu jedinou výhru si Ostravští připsali v derby s Opavou, a to poměrem 68:53. Nenechme se tedy oklamat postavením v tabulce, ostatní výsledky nebyly tak jednoznačné,  jak by leckdo čekal, např. prohra s Prostějovem o „pouhých“ 6 bodů značí, že vedení poskládalo kvalitní tým, který není radno podcenit.

SLUNETA hrála v minulém kole v Nymburce a asi nikoho nepřekvapí, že se tým vrátil od mistra s porážkou. S Nymburkem však SLUNETA dokázala držet krok téměř celý poločas, mistr na konci poločasu a v úvodu toho druhého však odskočil na dvacetibodový rozdíl a pak už svůj náskok jenom zvyšoval. Ovšem první poločas ukázal, jak dlouhou cestu ušel trenér Pištěcký se svým týmem, a že to s útokem na play-off myslí vážně. 

Při pohledu do historie zjistíme zajímavou věc, Ostrava vyhrála naposledy v Ústí nad Labem 6. 1. 2013! Od té doby vyhrává při vzájemných utkání vždy domácí tým! Doufejme, že této tradici zůstaneme věrni i tentokrát.

Antonín Pištěcký:
Ve středečním domácím zápase proti Ostravě se musíme zaměřit zejména sami na sebe a to především na obrané polovině hřiště. Po prvních šesti kolech máme průměr 90 obdržených bodů a to není číslo, které by nám jakkoli lichotilo. Ostrava je tým, který rozhodně nemůžeme podcenit a pokud chceme pomýšlet na vítězství, pak musíme nechat v obraně naprosto všechno. Věřím, že navážeme na dvě dosavadní vítězství na domácí palubovce a odměníme se početnému publiku dvěma body.“
 

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOST