Důkazem toho by mohl být jejich poslední zápas, v němž do Brna zajížděl USK Praha. Po skvělé stíhací jízdě dokázalo mmcité utkání zdramatizovat a dotáhnout až do prodloužení, ve kterém nakonec padlo. SLUNETU tato porážka může mrzet o to více, že výhrou v Brně zůstal USK stále ve hře o sedmou příčku a bude čekat na naše zaváhání.

Naši borci v posledním kole nedali šanci Ostravě, která na sever dorazila oslabena o dva hráče základní rotace, ale i tak živila naději na dobrý výsledek víceméně celý zápas. Našemu soupeři nakonec došly síly a SLUNETA tak stvrdila vedoucí pozici tabulky skupiny A2 a náskok jedné výhry právě na USK.

Vzájemná střetnutí Ústí a Brna jsou také plná až paradoxů, v prvním střetnutí na severu Čech jsme téměř celý zápas prohrávali, abychom nakonec urvali výhru 81:69. V Brně se nám naopak podařilo utáhnout šrouby v obraně a dovolili jsme Brňanům pouhých 46 bodů za celý zápas a zrodila se výhra 46:70. A do třetice zápas opět v Brně, plný zvratů a přelévání skóre ze strany na stranu, ztratila SLUNETA v poslední čtvrtině a prohrála 78:67.

Čísla pro poslední dva zápasy hovoří jasně, nechceme-li se ohlížet na výsledky ostatních týmů, hlavně USK, musíme prostě vyhrát. Pro úplnost dodáváme, že USK hostí v sobotu Kolín, který by se v případě výhry dotáhl na stejnou bilanci jako právě USK.

Stanislav Votroubek:
„První krok jsme zvládli, Ostrava byla sice oslabená, ale v obraně jsme hráli to, co jsme chtěli a to bychom měli přenést i do dalšího utkání s Brnem. Je to naše poslední vystoupení před domácím publikem v nadstavbové části, takže doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit.“

Filip Šmíd:
„Poslední utkání v Brně nám nevyšlo, jak jsme si představovali, ale víme, co a jak hrát, takže toto střetnutí bude určitě jiné, už jenom proto, že hrajeme před domácím publikem. Navíc jsme v posledním utkání měli konzistentní obranu, a pokud budeme bránit stejně i tentokrát, začne se nám dařit i v útoku.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsBRN