Náš pondělní soupeř dosáhl během prvních deseti kol výborné bilance 7 výher a pouhých 3 porážek, navíc se  může pyšnit jednou z nejlepších ofenziv v lize, vždyť za první tři zápasy této sezóny měli Opavští průměr téměř 100 vstřelených bodů na zápas. Trenér Czudek má k dispozici tým složený výhradně z českých hráčů v čele s reprezentačním rozehrávačem Jakubem Šiřinou. Tento playmaker umí dirigovat hru na výbornou a hlavně svými nájezdy otevírat volné pozice pro své spoluhráče. Opava dokázala vyhrát prvních pět utkání nového ročníku KNBL, pak přišla série porážek s Nymburkem, Olomouckem a Pardubicemi, nutno však podotknout, že kromě zápasu s Nymburkem byly konečné rozdíly ve skóre minimální, s Olomouckem o pouhé tři a s Pardubicemi dokonce o jediný bod.

V posledním ligovém kole SLUNETA dostala lekci na téma agresivní obrana a rychlý přechod od útoku od mistra z Nymburka a nyní bude chtít tyto zkušenosti využít. Opavští si v posledním vystoupení poradili doma s Kolínem rozdílem 21 bodů a určitě budou chtít nyní „loupit“ body u nás na severu.

Z historického hlediska jsou souboje Ústí a Opavy poměrně vyrovnané, většinou vyhrává domácí tým, ale při současné formě našich hostů bude určitě mírným favoritem Opava. Na druhou stranu se do naší sestavy vrací Michal Šotnar a nová Davenport. Navíc domácí prostředí hraje také pro SLUNETU.

Antonín Pištěcký:
„V pondělí hostíme BK Opava. Družstvo složené čistě z českých hráčů, které se prezentuje kvalitní obranou a nesobeckým pojetím hry na útočné polovině hřiště. Další velmi kvalitní celek, u kterého se nelze soustředit pouze na několik hráčů. Samozřejmě výkony Šiřiny, díky kterým je zaslouženě členem reprezentačního družstva, již řadu let převyšují hranice KNBL a naše obrana bude muset zapnout na vysoké obrátky, pokud bude míč právě v jeho rukách. Velkou zbraní hostujícího družstva je střelba za hranicí tříbodového oblouku, kterou si dokáží velmi dobře připravit a pokud se z této vzdáleností trefí vícero hráčů, pak se tento tým neporáží. Klíčem k úspěchu bude především obrana clony na hráče s míčem a samozřejmě obrana "jedna na jedna". Musíme zapomenout na tristní výkon na hřišti Nymburka a jednoznačně navázat na poslední domácí zápas proti děčínským. Věřím, že i přes netradiční hrací den přijde opět "plný dům", který  nás požene k šestému vítězství této sezóny.“
              

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):

Všichni jsou OK

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOPA
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).