Úvod utkání byl hodně opatrný a koše začaly padat ve větším počtu až koncem prvního dějství, která skončilo 16:11 v náš prospěch. Ve druhém dějství viděli diváci první pokus o bodový úprk na 30:16, ale hosté na něj zareagovali zlepšeným procentem střelby a do poločasu snížili na 36:30.

Po přestávce jsme v našich řadách našli snajpra za 3 body, byl jím Filip Šmíd, jenž ve třetím dějství zaznamenal 3 ze svých 4 trojkových pokusů. Ale ani tentokrát se nepodařilo odskočit na větší bodový rozdíl, důležitá ale byla naše aktivní hra, která nutila Ostravské k faulům, a nejeden hráč hostí se dostal do problémů s fauly. Zlomit odpor soupeře se nám definitivně podařilo až v poslední čtvrtině, když jsme se začali prosazovat z dlouhé vzdálenosti a hosté už neměli odpověď a utkání se dohrálo v poklidu. V dalším domácím zápase přivítáme netradičně už v sobotu Brno.

SLUNETA Ústí nad Labem - NH Ostrava 86:73 (16:11 36:30 58:49)
Body domácí: Pecka 23, Šmíd 19, Svejcar 12, Votroubek 8, Singletary a Šteffel po 6, Robinson a Šotnar po 5, Treadwell 2
Body hosté: Payne 14, Canada a Stojačič po 13, Woods 11, Bohačík 9, Stanojevič 8, Klímek 5
Trojky: 23/7 – 20/8
Trestné hody: 18/15 – 11/9
Doskoky: 34 - 31
Osobní chyby: 19 - 21