V sobotu v Klatovech to byl boj až do konce, a ačkoliv jsme měli většinu zápasu mírně navrch, domácí nám dělali veliké problémy svou zahuštěnou obranou. A když vám v tu chvíli nepadá z dálky, jde to ztuha. Na rozdíl od těch u Chlumce však náš Sedlák dopadl u Klatov poněkud lépe a v důležité chvíli se několikrát trefil. V koncovce jsme dokázali uhájit těsnou výhru. 

BK Klatovy  vs.  SLUNETA USK                      59:63
Stats: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_339172_soutez_3316.html

Pokud bychom měli před víkendem určit papírově silnějšího soupeře, vybrali bychom téměř jistě Domažlice. V jejich hale se jako již tradičně nebude příliš často vyhrávat. O to cennější je pak skalp z nedělního utkání. Podařilo se nám dobře vstoupit do zápasu a to je v Domažlicích setsakramentsky důležité, pokud chcete pomýšlet na úspěch. Šli jsme do vedení od úvodu zápasu a prakticky po celou dobu utkání jsme si drželi náskok okolo 12 bodů. Díky soustředěnosti a výborné obraně se nám nakonec podařilo možná až překvapivě výrazně vyhrát. 

Jiskra Domažlice  vs.  SLUNETA USK  59:77

Stats: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_339179_soutez_3316.html

Co dodat, přivézt si z takového zájezdu dvě výhry je nad očekávání a můžeme být spokojeni i s předvedeným výkonem zejména na obranné polovině. Teď na to stačí navázat v dalších zápasech. Ty se (snad) odehrají 3. a 4. 10. u nás na koleji.

 

Samozřejmě bychom měli dbát na zdraví své i všech v našem okolí, ale i tak věříme, že sportovat v takovém období jde a pro lidskou psychiku je to víc než důležité. Proto to uzavřeme krátkým vzkazem pro nového ministra zdravotnictví. Jak by pravil kdejaký klasik: „Nech ty kluky hrát!“