Od 4. až po 8. místo je situace hodně vyrovnaná a SLUNETA má ze všech soupeří asi nejtěžší los, kromě domácího zápasu s USK, musí naši borci znovu jo „jámy lvové“ v Děčíně, pak doma Nymburk a poslední kolo odehraje SLUNETA na palubovce Opavy. Důležitost utkání s USK je tedy zřejmá.

Náš nedělní soupeř je na 10. místě s bilancí 6 výher a 12 porážek, ovšem stejný poměr výher a porážek mají i Brno a Ostrava, takže pro Vysokoškoláky to bude také důležité utkání, protože dosavadní zápasy se budou počítat i v nadstavbě. Zatím jediné vzájemné střetnutí této sezóny ovládli Vysokoškoláci, když uhájili Folimanku v poměru 70:66, máme jim tedy co vracet. Navíc, když při pohledu do hlubší historie zjistíme, že jsme USK porazili naposledy 11. 10. 2015 a to o jediný bod a v prodloužení.

A jak si vedl náš soupeř v posledních kolech? Z výsledků je zřejmé, že venku hraje hůře než doma, porážka v Kolíně a v Brně, které předcházela ještě jedna prohra, tentokrát domácí, ale o pouhé dva body a to s favorizovanými Pardubicemi. Výjimka, která potvrzuje pravidlo je velmi cenný skalp, jež získali hráči USK v Děčíně, takže si určitě budou věřit i na další severočeský tým. SLUNETA půjde do zápasu s vítězným, byť nepostupovým, pocitem ze zápasů s Válečníky, takže nedělní střetnutí slibuje opět napínavou podívanou.

Stanislav Votroubek:
„Situace v tabulce je jasná, nemá cenu se pouštět do nějakých spekulací, musíme doma vyhrát a zkusit urvat nějaké vítězství venku. Los je hodně těžký, ale ne nemožný. Výhra s Děčínem nám ukázala, že to jde, i když ta výhra na postup nestačila. USK má mladý tým, který vedení doplnilo zahraničními posilami a herní obraz bude asi hodně podobný tomu Děčínskému, tedy agresivní obrana a dobrý pohyb míče v útoku. Doufám, že nás fanoušci opět přijdou podpořit v hojném počtu.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsUSK