USK Praha dohrával v pondělí odložený zápas s Děčínem a vedení klubu muselo řešit celkem prekérní situaci před zápasem. Vzhledem k tomu, že se po Covidu vracela řada hráčů, kteří nemohli nastoupit, navíc stěžejní hráč Sehnal se vracel ze zahraničního try-outu a po Vánocích už vedení neprodloužilo smlouvu Rikičovi, měl trenér pražského celku hodně úzký kádr k dispozici. Ale nakonec se podařilo dotáhnout návrat Sehnala včas a také ze Svitav dorazila náhrada za Rikiče v podobě centra Prolety. A bylo to právě duo Sehnal – Rikič, které táhlo v pondělním zápase USK za vítězstvím nad Děčínem, navíc v prodloužení.

SLUNETA přerušila černou sérii a oplatila Olomoucku porážku z domácí haly. V Prostějově odevzdali svěřenci Tondy Pištěckého koncentrovaný výkon a pod taktovkou Ládi Pecky si došli pro kýžené vítězství, na které čekali tak dlouho.

Nyní má Ústí možnost potvrdit výhru v pohárovém utkání, bohužel stále nebude k dispozici Svejcar (zraněný kotník) a otazníky visí nad starty Hanese a Faita. V táboře soupeře jsou také otazníky nad starty hráčů zotavujících se z Covidu (např. čerstvé MVP měsíce Štěrba) a také jak se úzký kádr vypořádá s únavou z pondělní dohrávky s Děčínem, kterou navíc rozhodlo až prodloužení.

Osmifinále Hyundai Českého poháru se hraje na dva zápasy a rozhoduje celkové skóre, což znamená, že může dojít k zajímavému a v basketbale ne tak často vídanému jevu, kdy jedno utkání může skončit klidně remízou.

Antonín Pištěcký:
„USK tento ročník předvádí skvělé výkony bez ohledu na sestavu, kterou má trenér Repeša v daném zápase k dispozici. Pražané dlouhodobě vychází z kvalitní celoplošné obrany a v postupném útoku soupeře kombinují osobní obranu se zónovou dle potřeby. Opět mi nezbývá než zmínit obranu kombinace "Pick and roll", která bude klíčová. Sehnal z pozice rozehrávače tuto "dvojičku" dobře čte a vytváří tak pro sebe či své spoluhráče volné pozice.“

Ladislav Pecka:
„S USK se v této sezóně setkáváme již potřetí, vždy to byly vyrovnané souboje a rozhodovali maličkosti či jednotlivci, stěžejním hráčem soupeře bude Sehnal, který dokáže svou aktivitou vytvářet volné pozice pro své spoluhráče.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Dalibor Fait – zraněná kyčel – start nejistý
D. J. Hanes – zraněný kotník – start nejistý
Spencer Svejcar – zraněný kotník - nebude

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsUSK