Naši hráči musí absolvovat o víkendu souboj s mistrem, navíc na jeho půdě. A co o takovém zápasu napsat? SLUNETA pojede do Nymburka povzbuzena poslední domácí výhrou nad Brnem a v utkání s mistrem nemá co ztratit, protože i Děčínští musí ještě do Nymburka, takže o postupujícím do první šestky budou rozhodovat s největší pravděpodobností jiné zápasy.

Nymburk v posledním kole jasně přehrál oslabené Olomoucko a jeho vítězná série v domácí soutěži tak čítá už 32 utkání bez porážky. Za zmínku ovšem stojí jeho utkání v Opavě, kde mistr urval výhru až střelou těsně před koncem klaksonu. Opava tak nebyla daleko od velkého překvapení.

Z předchozích řádků také plyne, že SLUNETA ještě mistra neporazila, ale dvakrát ze tří předchozích střetnutí dokázala mistrovi čelit se ctí a prohrát jedenácti, resp. dvanáctibodovým rozdílem. Ve třetím zápase v této sezóně, hraném na severu Čech, už ale Nymburk ukázal svou sílu a přehrál nás jasně 60:96.

Antonín Pištěcký:
„Síla Nymburka je nepopiratelná a my jedeme odehrát kvalitní utkání, které nám má pomoci připravit se na důležitá utkání v nadstavbě. Z posledního domácího utkání jsme se snad poučili a nebudeme soupeři dovolovat tolik rychlých protiútoků.“

Pavel Houška:
„Jsme rádi, že jsme zvládli zápas s Brnem na domácí palubovce a nyní se musíme připravit na další důležitá utkání. A kdo jiný vás prověří, než neotřesitelný vládce českých palubovek? Do Nymburka tak můžeme jet s vědomím toho, že nemáme co ztratit.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.

Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): NYMvsSLU