Po skvělých výkonech před přestávkou si SLUNETA vydobyla 3. pozici v tabulce skupiny A1. Ovšem na záda jí dýchají další 3 celky, které ztrácejí pouhé jedno vítězství – Olomoucko, Pardubice a Děčín a až za nimi je Opava a poslední Brno s bilancí deseti výher a čtrnácti porážek.

Na tiskové konferenci po domácím střetnutí s Brnem v základní části sklonil náš trenér Tonda Pištěcký poklonu celému týmu Brna, za jejich pokrok a skvělé výkony a Brněnští jeho slova potvrdili, když zaslouženě postoupili do skupiny A1, kde pokračují ve skvělých výkonech. Své o tom ví třeba Válečníci nebo Pardubice, kteří z Brna odjížděli z nepořízenou.

Obě dosavadní střetnutí Ústí a Brna dokázala vybojovat SLUNETA, ale ani v jednom případě to nebyl jednoznačný zápas, ani jednou totiž nebyl rozdíl ve skóre dvouciferný.

Svěřenci Tondy Pištěckého také vykročili do skupiny A1 vítězně. Nejprve zdolali košem v poslední vteřině Děčín na jeho půdě a v domácím prostředí si pak poradili ve druhém prodloužení s Olomouckem. Sobotní střetnutí tedy slibuje velmi zajímavou podívanou, která ukončí jednu vítěznou sérii, ovšem na odpověď si budeme muset počkat do sobotního večera.

Antonín Pištěcký:
„Trenér Brna odvádí s mladými hráči velmi dobrou práci a jejich hra zaznamenala velký pokrok od jeho příchodu. Nečeká nás nic lehkého, klíčem k výhře bude určitě naše obrana. Rozhodovat budou opět maličkosti.“

Filip Šmíd:
„Brno zaslouženě hraje skupinu A1 a doma je hodně silné. Neuspěly tam Pardubice ani Děčín, což svědčí o jejich síle a my musíme navázat na výkony z období před reprezentační pauzou. V ní jsme sehráli přátelské utkání se silným německým týmem a v tréninku jsme hodně pracovali na všech aspektech naší hry a měli bychom být na závěrečnou fázi sezóny dobře připraveni.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Spencer Svejcar – zotavuje se po operaci slepého střeva.

Média:
dkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): BRNvsSLU