Náš soupeř je stále na dohled příček, zaručujících postup do play-off a vzhledem k tomu, že v posledním kole porazil Kolín na jeho palubovce, je šance na vyřazovací boje ještě větší. Vítězství v Kolíně totiž znamenalo, že se Ostrava přiblížila 8. a 9. celku, tedy Kolínu a USK na rozdíl pouhých dvou výher, takže play-off je za jistých podmínek z pohledu Ostravy ještě hratelné.

Svěřenci Dušana Medveckého začali nadstavbovou část dvěma důležitými výhrami, nejprve si doma poradili s Brnem a následně „loupili“ v již zmiňovaném Kolíně. SLUNETA také vstoupila dobře do nadstavby, když se nejprve dokázala vrátit do zápasu s Medvědy z manka 18ti bodů, aby nakonec triumfovala v prodloužení a na domácí palubovce odrazila útok Sov z USK.

Co se týče vzájemných střetnutí, tak v letošní sezóně nedokázali Ostravští najít recept na naši hru a ani jednou nás neporazili. I když musíme přiznat, že vítězství v Ostravě se nerodilo lehce, potřebovali jsme na to extra 5 minut navíc.

Antonín Pištěcký:
„Po dvou úvodních výhrách v nadstavbě zajíždíme změřit síly do Ostravy. Domácí budou chtít jistě navázat na důležité vítězství v Kolíně. Ofenzivní síla soupeře se opírá o pětici cizinců doplněnou o zkušeného Bohačíka a mladého Medveckého. Pokud chceme přemýšlet nad prodloužením naší série, pak musíme domácí udržet na nízkém skóre.“

David Šteffel:
„Venkovní výhra v Kolíně byla hodně důležitá a naštěstí se nám ji podařilo potvrdit domácí výhrou nad USK. Nyní musíme dokázat, že výhra v Kolíně nebyla náhoda, cestou k vítězství v Ostravě bude náš výkon v obraně, nemůžeme si dovolit pustit se se soupeřem do nějaké divoké přestřelky.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStat.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): OSTvsSLU