Nejprve se ale tým musel popasovat s řadou lapálií, domácí tým nám totiž nedokázal zajistit vše, co jsme požadovali, a tak dopolední trénink byl „až“ od 11.30 hod., navíc na jiné hale, než se nakonec hrálo. Navíc byl hotel zabookován fanoušky, takže jsme museli opustit hotel už před dopoledním tréninkem. A jelikož se hrálo až od 20.00 hod., tak bylo potřeba po obědě „zabít“ celé odpoledne někde v Grazu. Naštěstí se nám podařilo domluvit s vedením haly, že nám dali k dispozici šatnu a jednu konferenční místnost, kde se hráči mohli po dlouhém cestování natáhnout. A tak někdo trávil odpoledne procházkou po městě, někdo sledoval film v zasedačce. Tak či onak, čas ubíhal hodně pomalu, ale zvládli jsme to a od 20.00 hod. se mohlo jít na věc.

Proti nám stál odlišný tým, než před dvěma lety. Spousta cizinců, navíc oproti začátku sezóny opět obměněný kádr, takže taktická příprava z videa předchozích utkání soupeře nám moc nenapověděla. I tak to svěřenci Tondy Pištěckého zvládli, domácí totiž nastoupili do utkání s jasným cílem: útočit. Bránit se jim už moc nechtělo, navíc vzhledem k obměnám v kádru vázla také komunikace v obraně, a tak jsme měli hodně volných pozic a k vidění byly i hezké kombinace, zakončené smečí. Domácí se však drželi ve hře díky trojkám, které trefovali i z těžkých pozic, a tak první čtvrtina skončila 20:25.

Ve druhém dějství jsme protočili sestavu, udrželi vysoké nasazení v obraně a střelci Grazu se už tak snadno neprosazovali, výsledkem bylo poločasové skóre 37:51. V průběhu třetí čtvrtky se nám podařilo odskočit až na více jak dvacetibodový rozdíl (40:61), pak si ale naši hráči asi chtěli vyzkoušet, jaké to je „jenom“ útočit a obrana si vzala malý oddych a soupeř toho využil, začal se prosazovat a opět trefovat za 3 body. Domácí se tak dokázali dotáhnout až na rozdíl 11 bodů (54:65). To bylo ale naštěstí vše, nač se zmohli a ve chvíli, kdy jsme se vrátili k naší precizní obraně a kolektivnímu pojetí útoku, začal se náš náskok opět navyšovat. Utkání se tak dohrávalo v poklidném tempu (minimálně ze soupeřovi strany) a jedinou otázkou tak zůstávalo, jestli pokoříme stovku. Podařilo se. Láďa Pecka trefuje minutu před koncem trojku a ví, že ho nemine „poplatek“ do týmové kasy. Definitivní tečku za utkáním dělá Josh Brown z dvojtaktu a uzavírá účet na konečných 75:104.

Tato výhra znamená postup ze skupiny, a to i přesto, že se ještě ve středu utkáním na domácí půdě s druhým postupujícím z naší skupiny – Děčínem a před Vánoci budeme ještě hostit Graz. SLUNETA tak zvládla trip po Evropě, když v pondělí odjela z Ústí, nacestovala přes 2000 km, přes 4 státy a v noci na pátek se vrátila. Nebylo to lehké, ale odpočinout si může teď o volném víkendu a od pondělí se připravit na další domácí derby s Děčínem, opět v rámci AAC.

USBC Graz – SLUNETA Ústí nad Labem 75:104 (20:25, 37:51, 56:72)
Střelci Graz: Car 21, Beard 14, Derrick 13, Mcrae 12, Rasic 6, Poscic 4, Yovitsoski 3, Maresch 2
Střelci SLUNETA: Pecka 21, Campara 19, Svejcar 16, Fait 15, Houška 12, Brown 7, David 6, Bažant 5, Maděra 3
Trojky: 37/14 – 22/12
TH: 5/5 – 14/10
Doskoky: 27 - 41