SLUNETA bude v tomto zápase usilovat už o 4. výhru v řadě, když před KNBL stihla ještě odehrát dvě utkání Alpe Adria Cupu – v prvním domácím zápase si poradila s Osijekem a v druhém pak zaskočila Válečníky v jejich svatostánku. Domácí soutěž pak zahájila výhrou v Brně, která se ovšem nerodila lehce, utkání bylo plné nepřesností na obou stranách a v závěru rozhodly trestné hody, kde se ukázala zkušenost a chladná hlava našich hráčů.

Jak jsme již zmiňovali, Olomoucko si bez větších problémů poradilo v první kole na domácí palubovce s Královskými Sokoly. Bodově je táhl kvartet Douglas, Kouřil, Morgan (všichni 18 bodů) a Palyza (15).

Při pohledu do historie vzájemných zápasů dojdeme zajímavému zjištění, ve 4 utkáních v loňské sezóně vždy vítězil domácí celek, SLUNETA navíc vždy v prodloužení a vždy nejtěsnějším možným rozdílem.

Antonín Pištěcký:
„V prvním utkání ligy se nám sice podařilo získat na palubovce Brna dva body, ale naše hra neodpovídala zdaleka našim možnostem. Proti Olomoucku musíme předvést značně lepší výkon. Náš středeční soupeř se může i letos pyšnit velkou útočnou silou. Není možné se soustředit pouze na pár jedinců. V první řadě musíme zastavit přechod do rychlého protiútoku. V postupném útoku pak eliminovat výhodu z kombinace "pick and roll" a pohlídat si obranný doskok. Věřím, že první domácí utkání naplní SLUNETU a my naše fanoušky odměníme kvalitním výkonem.“

Ladislav Pecka:
„Ve středu hostíme favorizované Olomoucko, které má obrovský útočný potenciál, takže to bude o naší obraně. Pevně věřím, že dorazí spousta fanoušků a poženou nás dopředu.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOLO