SLUNETU ovšem nečeká nic lehkého, tým nyní zažívá černou sérii porážek, která začala nepovedeným domácím utkáním s USK, po němž následovala hořká porážka košem v poslední vteřině a vyhrát se nepodařilo ani ve Svitavách, kde se naši hráči drželi na dostřel víceméně tři čtvrtiny.

Medvědy sice úvod sezóny také nezastihl v nejlepší formě, 4 porážky v úvodu postupně od Opavy, Děčína, Nymburka a Ostravy nebyly asi úvodem, který by si kolínské vedení představovalo. Nicméně Medvědi se chytli utkáním v Brně, které dokázali skolit. Daleko větší překvapení pak ale přišlo v dalším kole, když do Kolína přijelo v roli favorita Olomoucko a odjíždělo s výpraskem 82:58. Nabuzená kolínská skvadra pak jela do Hradce Králové s vidinou prodloužit vítěznou sérii, ale v divoké přestřelce prohrála se Sokoly 108:97.

Pohledem do historie zjistíme, že poslední 3 utkání loňské sezóny vždy vyhrával domácí tým, na rozdíl od těch dvou předchozích, kde zase vítězili vždy hosté. Pokud bychom se drželi tohoto vzorce, tak v úvodu sezóny vždy vyhrávají hosté, což by se SLUNETĚ náramně hodilo. Odborníci ovšem ví, že se to neřídí tím, co bylo loni. Jak známe Tondu Pištěckého, tak ten bude po svých svěřencích chtít hlavně obranu.

Antonín Pištěcký:
„Celek Kolína se letos rozhodl vsadit hned na pětici cizinců. Společně se zkušeným Čížem, nestárnoucím Machačem a talentovaným Kolářem tvoří osmici hráčů, kterým budeme v sobotu čelit. V posledním domácím utkání dokázali svou sílu, když jednoznačně přehráli BK Olomoucko o 24 bodů. Domácí tým je velmi silný na útočné polovině. Je tedy jasné, že pouze přes kvalitní a zodpovědnou obranu povede cesta k vítězství. Pevně věřím, že se naši hráči poučili z chyb, kterých jsme se v minulých utkáních dopouštěli, a že zápas dovedeme do vítězného konce.“

Michal Šotnar:
„Utkání s Kolínem je pro nás velmi důležité, protože potřebujeme výhru jako sůl. Nehrajeme špatně, ale vždycky nám chybí malý kousek, abychom dotáhli utkání do vítězného konce, buď dojdou síly nebo soupeř trefí těžkou střelu a je po nadějích. Díky odloženému zápasu Alpe Adria Cupu jsme měli více času na regeneraci a přípravu na Kolín. Věřím, že to zvládneme a přivezeme výhru.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): KOLvsSLU