SLUNETA v prvním domácím utkání po restartu ligy hostila Brno a v tom zápase chtěla napravit výpadek, díky kterému ztratila dobře rozehrané derby v Děčíně. To se bohužel nepovedlo, bez centra Rakočeviče nás mladý tým z Brna přeskákal a hlavně dokázal hrát s větší lehkostí,  oproti tomu ústecké útoky byly moc upracované a každý koš stál moc sil. Jediné, na co se skvadra Tondy Pištěckého zmohla, bylo zdramatizování zápasu v podobě přiblížení se na rozdíl 3 bodů, ale Brňané kontrovali trojkou a bylo po zápase.

Tuři měli v domácím utkání s Děčínem také na mále, dlouhou dobu tahali za kratší konec, ale vývoj utkání nakonec otočili ve svůj prospěch až ve čtvrtém dějství. Jinak se ale Turům v úvodu sezóny moc nedařilo a ztratili několik utkání, ve kterých byli favoritem, uvidíme, jak jim prospěla „koronavirová“ pauza.

V letošním přerušovaném ročníku se sobotní soupeři ještě nepotkali, ale trenéři už ano. Lodivod hostí je totiž hlavním trenérem reprezentačního výběru U20 a jeden jeho asistent je právě Tonda Pištěcký, takže proti sobě nastoupí dva mladí a ambiciózní trenéři, kteří se dobře znají.

Antonín Pištěcký:
„Náš sobotní soupeř nevstoupil do sezóny dle očekávání a výsledky neodpovídaly kvalitě týmu. A však po nucené pauze Svitavy shodily pomyslnou deku a dvakrát zvítězily. Náš celek má opačný problém. Špatná práce na obrané polovině resultovala ve dvě prohry. Pokud si každý hráč na hřišti nebude plnit základní obranné činnosti, pokud do zápasu nepůjdeme s potřebnou energií a pokud nebudeme fungovat jako jeden muž na obou stranách hřiště, pak nemůžeme počítat s výhrou nad žádným týmem!!!“

Dalibor Fait:
„Nejsme momentálně v herní pohodě a je spousta věcí, které musíme zlepšit, v posledním utkání jsme dostali spoustu bodu, v Děčíně také selhala obrana, takže tam budeme muset začít. Svitavy mají velmi dobře poskládaný tým, a pokud nechceme jít do reprezentační přestávky se šňůrou 3 porážek, budeme muset hodně zabrat!“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsSVI