• banner
  • banner
  • celoroční nábor
    mladez@bkusti.cz
  • KONTAKT
    basket@bkusti.cz

V sobotu opět na Pardubice

V sobotu opět na Pardubice

Režim vyřazovacích bojů nanečisto, neboli „trojboj“ s Pardubicemi, pokračuje v sobotu 7. 2. od 15.30 v Pardubicích ligovým kolem nadstavbové skupiny A1. SLUNETA totiž narazila na Beksu i v semifinále Českého poháru a první duel této série už má za sebou.

V Ústí ve středu bojovali svěřenci Tomáše Reimera proti rozjetým Pardubicím, seč jim síly stačily, ale v prvním poločase „hořeli“ na doskoku a Pardubičtí si navíc drželi skvělé procento střelby. Po přestávce přišla další rána, když se zranil hlavní dirigent ústecké ekipy Tomáš Vyoral. Tým se ale dokázal semknout a bojoval o dobrý výsledek až do konce — výsledkem bylo „pouze“ devítibodové manko do odvety, která se bude hrát za týden.

Abychom ale nemluvili jen o negativech z posledního střetnutí Pardubic s Ústím, máme tu i jedno velké pozitivum — přesněji 203 cm vysoké pozitivum jménem Kimani Lawrence, který před pohárovým střetnutím přišel vyztužit podkošový prostor SLUNETY a v duelu s Pardubicemi se hned zapsal 21 body.

Když pomineme pohár, SLUNETA ve skupině A1 ještě neprohrála. Do nadstavby vstoupila výhrou nad Ostravou, duel s Nymburkem byl odložen (kvůli soupeřově účasti v další fázi Ligy mistrů) a poté přišel důležitý domácí zápas se Sršni, kteří na sever dorazili v plné síle, ale i tak odjeli s nepořízenou.

Není tajemstvím, že v Pardubicích bude SLUNETĚ chybět zraněný playmaker Tomáš Vyoral, ale jak už ukázal pohárový duel, tým má sílu ho zastoupit a čelit i takovému favoritovi, jakým Pardubice v následujících dvou zápasech budou.

Josef Potoček:
„Pardubice hrají v poslední době ve skvělé formě a my jsme i přesto, že jsme nepodali nejlepší výkon, dokázali držet krok. Na každý koš jsme se nadřeli a neměli jsme optimální střelecké pozice, podle čehož také vypadalo procento naší střelby. Když zlepšíme obranu a dokážeme se lépe vyrovnat s jejich nátlakovou obranou, můžeme v Pardubicích vyhrát i v oslabené sestavě.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Tomáš Vyoral – výron kotníku

Média:
Vzájemná bilance.
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Hashtag utkání (DOMvsHOS):
PCEvsSLU

  • Globus
  • Knor
  • NBL
  • Sluneta
  • Kraj
  • UNL
  • Autoin
  • promedicus