Vyhráváme ve Škrljevu

Reprezentační pauzu využila SLUNETA k odehrání 3 zápasů Alpe Adria Cupu, dva z nich na venkovních hřištích, takže je jasné, že tým měl před sebou nemalou dávku cestování. Výprava v úterý ráno vyrazila směr Chorvatsko, konkrétně Rijeka, kde ji čekal zápas s týmem KK Škrljevo (rijecké předměstí).

Pro ústecký celek to nebyla úplná neznámá, protože v předchozích ročnících soutěže už s tímto soupeřem hrála, a tak hráči i vedení už věděli, co je zhruba čeká. Po procestovaném úterý a středečním dopoledním tréninku se šlo na věc.

Od začátku se hrál tvrdý basketbal, domácí na nás vyrukovali s celoplošným tlakem, podobně jako v posledním domácím zápase USK. Svěřenci Honzy Šotnara vstřebali cestu výborně a dokázali se tvrdostí hry vyrovnat soupeři a díky trojkám se drželi ve hře, naopak domácí těžili z útočných doskoků a zakončování z bezprostřední blízkosti. Na tvrdou hru trochu doplatil Lamb Autrey, který si udělal velmi rychle dva fauly a trenér jej musel rychle stáhnout se hry. Další komplikací pak bylo obnovené zranění Martina Davida, takže lodivod SLUNETY musel hodně točit už takhle úzkou sestavou. Do šaten se šlo za vedení ústeckého celku 38:43.

Třetí čtvrtina se proměnila na souboj mezi Spencerem Svejcarem a domácím nejlepším hráčem Bamjakem. Oba si vzájemně proměňovali těžké střely přes vzájemnou tvrdou obranu. A právě domácí stěžejní hráč dotáhl svůj tým do vedení po 30 minutách 62:57. Na začátku posledního dějství přišla smršť v podobě bodové šňůry 0:10 a SLUNETA si vzala vedení zpět. Domácí však nadále tvrdili muziku v obraně a zůstali ve hře a dotáhli utkání až do vyrovnané koncovky. Tu si vzal na starost Lamb Autrey a svými důležitými koši dovedl utkání do nervy drásající koncovky. Necelou minutu před koncem základní hrací doby vedla SLUNETA 74:75, domácí šli do útoku, jejich tahoun se ale dopouští ztráty v podobě kroků, vše nyní hrálo pro Ústí, mělo míč ve svých, tedy Lambových rukách, když se ale ústecký playmaker rozhodli jít do koše, odpískali mu rozhodčí přerušovaný driblink a karta se obrátila, do konce zbývá 18 sekund, domácí mají míč a berou si oddechový čas. Po něm sehráli trenérem naordinovanou akci, ale hostující obrana měla v zádech jistotu v podobě Delvona Johnsona, který rozhodujícím blokem ukončil utkání. SLUNETA tak vyhrála nejtěsnějším možným rozdílem a mohla se v klidu přesunout do slovinské Lublaně.

KK Škrljevo – SLUNETA Ústí nad Labem 74:75 (15:20, 38:45, 62:57)
Škrljevo: Bamjak 20, Sajin 12, Rajcic a Vrgoc po 10, Jelenkovic 8, Hortman 6, Slavica a Vucic po 4
SLUNETA: Pecka 24, Svejcar 18, Autrey 12, Alston 10, Fait 9, Karlovský 2
Trojky: 27/6 – 20/11
TH: 12/10 – 8/8
Doskoky: 34 – 30
Osobní chyby: 17 - 18