Přitom první zápas začal děčínský Válečník slibně. Domácího Mareše přestřílel 6:3. Naopak křídlo pražských Sov se dostalo trochu pod tlak. Každé vítězství má v neúprosném formátu cenu zlata. Marešovi pomohl nastartovat postupové naděje klubový souboj, ve kterém přehrál Vyroubala. Následně si vyšlápl i na Dalibora Faita a silově hrajícího Kamila Švrdlíka. Vzhledem k dalším výsledkům mu takový zápis stačil k prvnímu místu. Jaká to efektivita vědět, koho stačí porazit!

 

„Jde říct, že jsem prokázal nejstabilnější formu, ale musel jsem hodně spoléhat na střelbu, protože hra do nájezdů přes obránce není právě moje silná stránka, takže jsem spoléhal na střelbu ze střední vzdálenosti a podpořil to nějakými trojkami. Měl jsem i trochu štěstí, že jsem vyhrál zápasy, které jsem potřeboval. Za postup jsem určitě rád, jinak bych byl hodně zklamaný,“ oddechl si Michal Mareš.

 

Kartami začali míchati jiní. Činili se oba mladíci. Zatímco vzájemný souboj mezi Mertou a Vyroubalem ukončil poprvé v historii soutěže až klakson po čtyřech minutách čistého času, postupně ze sebe setřásli nervozitu. Kolínský Merta neskutečně zdeptal favorizovaného Šišku, když ho porazil jednoznačně 5:0. Tento výsledek mu vzal nejen postupové naděje, ale i zbytek morálních sil.

 

Osmnáctiletý Merta, i když už nemohl postoupit, ukázal, že kolínským Medvědům opravdu roste zajímavá generace. V posledním zápase totiž přehrál celkového vítěze Michala Mareše a jeden jediný úspěch v předchozím průběhu turnaje ho dělil od možnost zabojovat o regionální finále.

 

„Věděl jsem, že už mám jistý postup, protože mi to kluci říkali, ale nešel jsem do toho s tím, že se nebudu snažit a že klidně prohraju. To určitě ne. A chtěl bych dát velký kredit Tomáši Mertovi, jak poslední zápas odehrál. Ukázal, že má kvalitu, a i když do turnaje šel jako někdo neznámý, tak překvapil. Se vším respektem k němu jsem za to na sebe naštvaný, ale zavinil jsem si to sám, nedával jsem, co normálně dávám,“ sypal si Mareš popel na hlavu. Alespoň ví, co má do regionálního finále, které se hraje už za týden, zlepšit.

 

Ani další hráč ročníku 2001 ve startovním poli Marek Vyroubal si nevedl vůbec zle. Druhý zástupce domácích Sov si v posledním utkání dne zahrál přímý souboj o postup s pardubickým Kamilem Švrdlíkem. Jenže silové pojetí hry nejtěžšího pivota ze všech 24 účastníků 1ON1 Challenge bylo nad jeho síly. Švrdlík si tak místo v regionálním finále zajistil sice na poslední chvíli, ale s přehledem 5:0. Mareše se Švrdlíkem doprovodí do další fáze, kde už se bude hrát do sedmi bodů, ústecký Dalibor Fait.

 

Konečné pořadí – Čechy II

1. Michal Mareš (USK Praha) – 3/2

2. Dalibor Fait (SLUNETA Ústí nad Labem) – 3/2

3. Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice) – 3/2

----------------------------------------------------------------------

4. Marek Vyroubal (USK Praha) – 2/3

5. Tomáš Merta (BC GEOSAN Kolín) – 2/3

6. Ondřej Šiška (BK ARMEX Děčín) – 2/3

 

Účastníci Regionálního finále – Čechy

Ondřej Sehnal, Michal Mareš (oba USK Praha), Ladislav Pecka, Dalibor Fait (oba SLUNETA Ústí nad Labem), Šimon Ježek (BK ARMEX Děčín), Kamil Švrdlík (BK JIP Pardubice)