GBA porážíme vysoko

Další kolo KNBL zavedlo SLUNETU na horkou palubovku nováčka GBA Lions Jindřichův Hradec, soupeř ještě nepoznal chuť vítězství, a tak tomu zůstalo i po střetnutí s celkem se severu Čech.

Ústí mělo za sebou nepovedený zápas na USK, takže bylo co napravovat. Honza Šotnar chyběl na rozehře Jahmal Jones, jehož nepustilo do hry zranění prstu na střelecké ruce. Ale i tak se SLUNETA s chutí pustila do zápasu a využila nezkušenosti domácích a „mazácky“ využívala váhovou i výškovou převahu pod košem v podobě Delvona Johnsona a po první čtvrtině šla do vedení 16:26. Stín na povedenou desetiminutovku hází pouze zranění Honzy Maděry, který do té doby stihl dvě trojky, tak doufáme, že Honza bude v pořádku a přejeme brzké uzdravení.

Domácí pak nasadili do hry Ikegwuruku a ten skvělým vstupem, ve kterém zaznamenal všech svých 9 bodů, nakopl své spoluhráče a ti se začali trefovat z dálky.  Obranu SLUNETY hodně trápil obzvláště Novotný, který byl do poločasu stoprocentní (3/3 za tři body a 1/1 za dva). Lions začali najednou ukrajovat body z našeho náskoku, Ústí však mělo svého kapitána Láďu Pecku, který v těchto chvílích držel prapor svého týmu, ale na víc než poločasových 44:46 to nestačilo.

Utkání rozhodla třetí čtvrtina, obzvláště vstup ústeckého celku, z rukou Spencera Svejcara trefil několik důležitých střel a odpoutal se na dvouciferný rozdíl. Pak přišla pro Lions další pohroma, do provozní teploty se dostal Lamb Autrey, který do té doby bodově mlčel, ale druhý poločas si vzal pod taktovku, aby nakonec zaznamenal triple-double za 13 bodů, 10 doskoků a 13 asistencí. Třetí dějství vyhrála SLUNETA 10:29 a celkové skóre vyskočilo na 54:75.

A když domácí nenašli žádný recept na ústeckou hru, dohrávala se poslední čtvrtina bez větších vzruchů. Honza Šotnar tak měl možnost dát příležitost i mladíkům, a tak své první minuty v NBL zaznamenal třeba i Tomáš Bohuslav, sice nebyly bodové, ale jeden doskok a asistenci stihl.

SLUNETU nyní čeká další zájezd, tentokrát až na Slovensko, kde se pokusí otevřít boje ve skupině alspko-adriatického poháru výhrou Prievidze.

GBA Fio banka J. Hradec - SLUNETA Ústí nad Labem 68:97 (16:26 44:46 54:75)
Body domácí: Novotný 19, Dorn 16, Welsch a Ikegwuruka po 9, Borovka a Linhart po 5, Stegbauer 3, Gregory a Novák po 1
Body hosté: Johnson 20,  Svejcar 18, Pecka 16, Autrey 13, David a Fait po 7, Maděra a Karlovský po 6, Haiblík 4
Trojky: 30/7 – 22/10
Trestné hody: 17/13 – 9/7
Doskoky: 32 - 47
Osobní chyby: 14 - 16