Výhra na Folimance posouvá SLUNETU na druhé místo!

Sérii tří venkovních utkání zakončila SLUNETA v 9. kole nadstavby na palubovce USK Praha. Honza Šotnar a spol. dostali další šanci vyrovnat bilanci druhé Opavy, takže o motivaci měli postaráno. Sovy cítily šanci protože Pandám chyběl kapitán Láďa Pecka.

Ústeckým ale stup do utkání nevyšel a rychle prohrávali 6:2, naštěstí pak přišla šňůra 0:12 a obraz hry se změnil ve prospěch hostů, kteří buzzer beaterem z rukou Lamba Autreyho zakončili skóre prvního dějství na 15:21.

V úvodu druhé desetiminutovky se dvěma koši s faulem po sobě připomněl opět ústecký Lamb Autrey a SLUNETA rázem vedla dvouciferným rozdílem 28:18. Domácí kontrovali bodovou šňůrou na 28:25, což už nevydržel hostující kouč a vzal si oddechový čas. Zbytek prvního poločasu se hrála vyrovnaná, ale díky velkému množství faulů rozkouskovaná hra. Pěknou tečku za prvním poločasem udělal ústecký Autrey, který trojkou s faulem a úspěšnou šestkou stanovil skóre první půle na 35:44.

V této situaci už Ústečtí byli, poločasové vedení a pak špatný výkon ve 3. čtvrtině, ale z těchto chyb se evidentně poučili a po přestávce i nadále budovali své vedení. Nejvíce produktivní byli v ústeckém dresu Ty Nichols (23 za 30 minut) a Maverick Rowen (21 za 30 minut). Pandy si k radosti početné skupiny ústeckých fans vystřílely už dvacetibodové vedení 52:72.

Jak se dalo čekat, domácí nesložili zbraně a bojovali o snížení náskoku a k vidění bylo několik pohledných akcí, ať už z rychlého protiútoku nebo efektního zakončení. Hosté měli ale dnes skvěle seřízené mušky a nedovolily zdramatizování utkání. Ústecký kouč si mohl dovolit pustit na hřiště i mladíky. V pohledném střetnutí tak SLUNETA vyrovnala bilanci druhé Opavy, a díky lepšímu skóre ze vzájemných zápasů se posouvá na druhou příčku. Nyní může Honza Šotnar a spol vyhlížet nedělní domácí střetnutí s jedním z horkých adeptů na titul Nymburkem.

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 72:90 (15:21, 35:44, 52:72)