Zase ta prokletá třetí čtvrtina

Druhé venkovní utkání v řadě čekalo na SLUNETU ve víkendovém kole nadstavbové části Kooperativa NBL. Pandy si to namířily pod Špilberk a formu nechaly asi někde na dálnici D1, protože vstup do utkání patřil domácím.

Ti rychle vedli 21:9, ale naštěstí se za Ústí dokázal výrazněji prosadit Maverick Rowen a nastartoval i své spoluhráče a do konce prvního dějství byla SLUNETA zpátky (23:23).

V druhém dějství to už byla stará známá SLUNETA, dařilo se víceméně vše a hosté odskočili na devítibodový náskok 39:30. Bodový nástup Ústí zastavili domácí trojkou, aby se týmy následně rozešly do šaten za poločasového skóre 41:36.

Pak ale přišla třetí čtvrtina, jejíž úvod byl ještě vyrovnaný, ale pak přišel opět hororový úsek hry, který doslova ovládli domácí, kteří v ten moment vypadali, že mají větší vůli, a hlavně více sil, kvalitní nátlakovou obranou a precizním zakončením v útoku si Brňané vystříleli bodovou šňůrou 21:0! vedení 70:52 a bylo po zápase.

Hráči SLUNETY už nenašli sílu na zvrat a v této sezóně poprvé prohrávají s Brnem.

Další utkání, opět venkovní, nás čeká už tuto středu, pod Nuselským mostem, tedy na Folimance.

Martin Vaněk (trenér Basket Brno):
„My jsme se dnes netrefili, nepadlo nám z dálky, ale vynahradili jsme to 48 body zpod koše. Snažili jsme se víc atakovat „bednu” a víc atakovat z dolního postavení. Trochu mě mrzí, že jsme vedli již o 18 bodů a pak jsme se nechali vyhodit z rytmu. Skončilo to nakonec o 12, jsem hrdý na kluky, jak bojovali a jak hráli v druhém poločase. Myslím si, že to fanoušky bavilo. Ústí je skvělý tým, dokazuje to celou sezonu a je právem na třetím místě. Má skvělé, kvalitní zahraniční hráče.”

Šimon Svoboda (forward Basket Brno):
„Pro nás to je velmi cenná výhra, protože jsme letos ještě SLUNETU neporazili. V poločase jsme si řekli, že nám to dnes nepadá, a proto musíme začít od obrany. Chtěli jsme rychle běhat dopředu a dávat lehké koše a to se nám povedlo. Ve druhém poločase jsme hráli dobře v obraně, něco nám i padlo, a proto se nám hrálo líp.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„Brno hrálo s větší bojovností a chtělo vyhrát. Nejen mladí kluci, ale i Viktor Půlpán nebo Ondra Šiška tam nechali všechno. Dnes zvítězilo Brno úplně zaslouženě.”

Jan Karlovský (forward SLUNETA Ústí):
„My jsme dnes měli pasáže, kdy jsme nebyli schopni hrát tak jak náš soupeř, tím myslím začátek zápasu a druhý poločas. Proto jsme prohráli. Špatně jsme bránili pick-and-roll a v útoku jsme zvolili často špatné střely.”

Basket Brno vs SLUNETA Ústí nad Labem 82:70 (23:23, 13:18, 24:11, 22:18)
Body domácí: Lee 18, Půlpán 14, Brown-Soares 12, Svoboda 11, Šiška 7, Musil 7, Křivánek 6, Krakovič 4, Dáňa 3
Body hosté: Autrey 16, Nichols 14, Martin 10, Rowan 10, Pecka 8, Karlovský 4, Haiblík 3, Nábělek 3, Johnson 2
Trojky: 29/4 – 28/9
Trestné hody: 21/14 – 21/13
Doskoky: 41 - 34
Osobní chyby: 20 - 18