Sérii tří domácích utkání v jednom týdnu začneme se soupeřem z dolní části tabulky. Sokolům se podařilo zachránit se loni v nejvyšší domácí soutěži a letos to zatím vypadá na boje v „dolních vodách“. Hradec dokázal už třikrát vyhrát, doma s Kolínem, v Ostravě a opět doma s Brnem. Při pohledu a výsledky se dá ale odvodit, kde je síla Sokolů – v útoku. Každá výhra byla přestřelkou, kde přesnější mušku měli právě Hradečtí.

I první střetnutí SLUNETY se Sokoly bylo takovou přestřelkou, naštěstí se našim borcům podařilo zbrzdit ofenzivu Hradce a zvítězit 90:106. Čemu se ale musí svěřenci Tondy Pištěckého vyhnout, je podcenění, fanoušci si určitě pamatují, když Hradec v loňské sezóně ukončil tažení SLUNETY Českým Pohárem poměrem 89:82, takže pouštět se do jakékoli šílené přestřelky určitě nebude to pravé.

Hradec se v předminulém kole také utkal s Olomouckem a odnesl si podobný příděl bodů jako SLUNETA, výsledek 97:112 je opět důkazem o ofenzivní síle Sokolů. Naši borci v Olomoucku propadli ve všech činnostech a utkání je nezastihlo v optimální formě a po výprasku 61:104 si nyní musí zase udobřit fanoušky vítězstvím, k němu ale povede cesta přes kvalitní obranu a týmovou hru na útočné polovině.

Antonín Pištěcký:
„Hradec Králové je další z řady velmi silných týmů na útočné polovině. Drtivou většinu bodů mají ve své režii čtyři zahraniční hráči plus Peterka a Pekárek. Všichni tito hráči jsou nebezpeční i za hranicí tříbodového oblouku. Chceme-li potvrdit roli favorita, pak musí být koncentrace všech hráčů upřena především na tvrdou a agresivní práci v obraně.“

Michal Šotnar:
„Musíme se rychle oklepat z výkonu s Olomouckem, takhle prostě nemůžeme hrát. Rozhodující faktor bude naše obrana, pokud udržíme hosty na nízkém skóre, vyhrajeme.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsSOK