A jde to! USK porážíme vysoko!

V dohrávce šestého kola nadstavbové skupiny A1 přivítala SLUNETA na své palubovce USK Praha. Karty před utkáním byly rozdány jasně, hosté by se v případě výhry dotáhli na ztrátu pouhého jednoho vítězství na trojici Olomoucko, Pardubice a právě SLUNETA, v případě výhry by se Ústí posunulo na 4. příčku.

Vstup do utkání měli lepší svěřenci Tondy Pištěckého, když vedli rychle 4:0, ale hosté rychle odpověděli a dostali se do vedení a první čtvrtina se pak odehrála ve střídavém vedení. Hosty táhl bodově Marič s 11 body. Po přestřelce skončila první čtvrtina 24:26.

Přestřelka pokračovala i ve druhé desetiminutovce, SLUNETA se v úvodu nadechovala k trháku, ale USK reagovalo a na první pokus nás nenechalo odskočit. Pak se o slovo přihlásil Láďa Pecka a rychlými 7 body zavelel k dalšímu trháku. A když závěr prvního poločasu zrežíroval Spencer Svejcar a zakončil jej 5 body v řadě, zastavilo se skóre na 53:44.

Závěr druhé čtvrtiny nabudil naše hráče natolik, že do druhé půle vlétli s větší energií a během třetí čtvrtiny se rozstříleli ke skvělému výkonu a obrana USK si nevěděla rady. Náskok SLUNETY vyšplhal až na 20 bodů (70:50). V tomto dějství se domácím hráčům dařilo a bylo k vidění spousta hezkých akcí. Bodový účet po 30 minutách byl už 87:66!

Hostům nezbývalo než dost podstatně zvýšit agresivitu v obraně, což se možná i povedlo, ale naši hráči už byli v takovém laufu, obzvláště trio Houška (28 bodů), Svejcar (27) a Pecka (22), takže zbytek zápasu byl už dohrán v exhibičním tempu. Fanoušci se dokonce dočkali i oblíbené stovky, když na tabuli svítili konečné skóre 107:93.

SLUNETA  tak přeskakuje Pardubice a Olomoucko a minimálně do dalšího kola bude na 4. místě skupiny A1. A to je velká paráda.

Antonín Pištěcký:
„Byl jsem zvědavý, jak se oklepeme po té vysoké porážce ve Svitavách. Kdyby mi někdo řekl, že vyhrajeme o 14 bodů, ale dostaneme jich 93, tak mu nevěřím. Náš hlavní cíl v obraně bylo dobře bránit vymezené území, nečekal jsem tedy, že dostaneme 13 trojek, ale jinak to byl dnes jeden z hlavních rozdílů. Druhá věc byla v útoku, kde výborně putoval míč z ruky. Jsem rád, že kluci už to chápou a věří tomu, že když pustí míč z ruky, neznamená to, že už ho neuvidí. Za tuto výhru jsme rádi, protože každý věděl, o co se dnes hraje. Teď máme na USK náskok tří výher, vzájemné zápasy jsou 2:1 v náš prospěch, každý koš může být ve finálním sčítání důležitý. Uvidíme.“

Dino Repeša:
„Většinou když dáte 93 bodů, tak vyhrajete zápas. Nepatříme mezi nejsilnější týmy v lize ve hře ve vymezeném území, ale dnes se právě zde rozhodoval zápas. Ústí dalo 58 bodů, my 34, to je příliš velký rozdíl.“

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 107:93 (24:26 53:44 87:66
Body domácí: Houška 28, Svejcar 27, Pecka 22, Čampara 8, Bažant 7, Brown a Šotnar po 6, Fait 2, Rodgers 1
Body hosté: Marič a Proleta po 19, Sehnal 14, Appleby, Stevanovic a Mareš všichni po 11, Křivánek 4, Petružela a Macháč po 2
Trojky: 23/10 – 33/13
Trestné hody: 17/13 – 10/6
Doskoky: 37 - 30
Osobní chyby: 15 - 22