Áčko je ve čtvrtfinále Českého poháru

Ve středu vstoupila SLUNETA do pohárového dění, v osmifinále na ni čekal druholigový Sokol Pražský, favorit tohoto utkání byl jasný a víceméně to byla otázka jen toho, aby hráči Ústí nic nepodcenili a dokázali udržet koncentraci.

Tomu také nasvědčovala základní sestava, která se nijak nelišila od té, s kterou normálně SLUNETA nastupuje do utkání KNBL. Domácí začali sice bez bázně a hany a s chutí útočili, ale ústecká základní rotace odvedla své a v malé trojkové přestřelce v první desetiminutovce nasadila k bodovému úprku 16:35.

Na průběhu nic nezměnilo ani prostřídání hráčů, kdy více prostorou na hřišti dostali ti, kteří mají normálně menší minutáž a o poločase bylo už za stavu 31:65 definitivně rozhodnuto. Zbytek utkání se dohrával z povinnosti a bylo sympatické, že ani domácí ani hosté nic nevypustili a s chutí si zahráli a celkem zaplněné hale v Žitné ulici v Praze předvedli líbiví basketbal. Týmy se nakonec rozešly za stavu 62:114.

Sokol Pražský - SLUNETA Ústí nad Labem 62:114 (16:35 31:65 52:94)