Áčko loupilo na Folimance

Po čtyřech domácích utkání museli hráči SLUNETY vyměnit sadu světlých dresů za tmavé, protože v rámci 6. kola zajížděli k venkovnímu utkání na Folimanku. Tamní USK byl před zápasem ve vyrovnané tabulce skupiny A1 před Ústím a v nadstavbě zatím tápe. Svěřencům Honzy Šotnara pro změnu v dosavadních utkáních nefungovala ofenziva dle představ, takže na Folimance se očekávala spíše bitva obran.

Opak byl pravdou, domácí se od začátku sice snažili vytvářet enormní tlak na míč, ale hosté si dokázali s nátlakovou obranou poradit a častokrát se dostávali do přesilových situací a z nich plynoucích jednoduchých zakončení.  Není divu, že první čtvrtina skončila 19:27.

Ve druhé desetiminutovce se náskok Ústí vyšplhal až na dvouciferný rozdíl, ale pak si vysoké tempo hry při překonávání nátlakové obrany USK vybrali svou daň a ústeckým hráčům chyběly síly v obraně a začali se dopouštět chyb na obrané polovině a domácí začali stahovat, do šaten se šlo za stavu 46:49.

V úvodu druhé půle se rozstřílel domácí West a začal doslova sypat jednu trojku za druhou, jeho tým šel dokonce i na chvíli do vedení. SLUNETA ale zabojovala a obzvláště díky dvojici Johnson a Svejcar se vrátila do zápasu a utkání dospělo do vyrovnané koncovky.  Minutu před koncem základní hrací doby domácí Štěrba snižuje na nejmenší možný rozdíl 88:89. Lamb Autrey si pak zkušeně dojde pro faul, promění sice jen jednu šestku, ale pak na druhé polovině hřiště slaví úspěch ústecká obrana a domácím nezbývá, než zastavit čas a poslat soupeře na čáru trestného hodu.

Dalibor Fait a Lamb Autrey prokázali pevné nervy a ruku a zpečetili vítězství SLUNETY nad USK 88:94. V neposlední řadě děkujeme fanouškům, kteří neváhali, vyrazili za týmem do Prahy a dokázali přehlučit domácí publikum – díky za podporu!

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 88:94 (19:27, 46:49, 72:67)
USK: West 30, Mangas 26, Štěrba 9, Fuxa 8, Švec 6, Macháč 4, Bátovský 3, Farský 2
SLUNETA: Svejcar a Johnson po 20, Joseph 17, Autrey 15, Fait 8, Pecka 7, Karlovský 5, Haiblík 2
Trojky: 39/13 – 15/6
TH: 21/15 – 20/16
Doskoky: 34 – 32
Osobní chyby: 21 - 19