Áčko stále na vítězné vlně

Sváteční den zavedl A-tým SLUNETY k zápasu 9. kola základní části Kooperativa NBL do Brna. Kouč Pand měl k dispozici už nové křídlo Mavericka Rowana, který sice do průběhu utkání tolik nezasáhl, ale jeho minuty na hřišti daly odpočinout jiným tahounům, ale pojďme postupně.

Utkání začalo pro Ústecké velmi dobře, když skvělou obranou dokázali udržet domácí na 8 bodech za prvních pět minut, ale pak se nechali přeskákat pod vlastním košem a díky bodům z druhých šancí dovolili Brňanům vrátit se do hry (20:25).

V druhém dějství pokračovali hosté v dobré ofenzivě a obrana také nebyla nejhorší, stále je ale limitovaly doskoky pod vlastním košem, domácí zůstávali stále ve hře díky 11 útočným doskokům a 13 bodům Ondry Šišky. I tak si ale SLUNETA odnesla do šatny vedení 36:46.

Po přestávce domácí hodně utáhli šrouby v obraně a Ústí mělo problém se prosadit v útoku, momentum zápasu se na chvíli přelilo na stranu Brněnských hráčů a odměnou za extrémní nasazení v obraně jim bylo snížení na 56:61.

SLUNETA ale zvládla těžkou situaci a pod taktovkou Autreyho a Nicholse si vzala dvouciferné vedení zpět. A když se střelecky výrazněji prosadil kapitán Láďa Pecka (15 bodů z celkových 26 v poslední čtvrtině), zlomili Ústečtí definitivně odpor Brněnských a došli si už pro 6. výhru v Kooperativa NBL v řadě, a jelikož Opava prohrála v Kolíně, posouvá se SLUNETA na 2. příčku průběžné tabulky.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 70:89 (20:25 36:46 56:61)
Body domácí:
Šiška  23, Lee 18, Půlpán 13, Soares 8, Křivánek 5, Zdanavičius 2, Dáňa 1
Body hosté: Pecka 26, Nichols 21, Autrey 14, Johnson 8, Haiblík 7, Nábělek 5, Rowan a Váňa po 3, Karlovský 2
Trojky: 28/6 – 23/10
Trestné hody: 15/8 – 8/5
Doskoky: 40 - 35
Osobní chyby: 16 - 19