Ani Autreyho návrat nepomohl proti Válečníkům

Hodně očekávané severočeské derby nové sezóny na sebe nenechalo dlouho čekat a už v rámci 3. kola zavítali Válečníci do SPORTCENTRA SLUNETA. Svěřenci Honzy Šotnara stále čekají na první výhru, když jim nevyšel první domácí zápas proti Kolínu a ani z Opavy se nevrátili s body.

SLUNETA se před utkáním rozloučila s rozehrávačem Rossem a naopak přivítala navrátilce Autreyho a ten byl hned od začátku vidět, když spolu s Nicholsem nastartovali svůj tým ke skvělému ofenzivnímu představení. Ústečtí v první půli stříleli s vysokým procentem úspěšnosti 64,5%. Válečníci naopak kupili chyby v obraně, ale skvělý Walton je držel stále ve hře. První poločas vyhráli domácí 56:46.

V druhém poločase se karta obrátila, Válečníci dostáli svého jména a bojovali o každý milimetr palubovky, a i když se jim nedařila střelba, mohli se spolehnout na doskok, kde Ústecké jasně přehrávali. Hned v úvodu stáhli Válečníci náskok SLUNETY na 5 bodů. V tu dobu držel ústeckou vlajku v ofenzivě kapitán Láďa Pecka, který 2 trojkami držel malý náskok, po 30 minutách svítilo na tabuli skóre 75:69.

S přibývajícím časem docházel svěřencům Jana Šotnara střelecký prach a Válečníci přebírali otěže zápasu do svých rukou. A když Kroutil se Svobodou trefili své tříbodové střely, odskočil Děčín na 9 bodů a SLUNETA už neměla čas otočení skóre.

Další severočeské derby určitě ale nezklamalo svou atmosférou, ale výsledkově nepotěšilo domácí fanoušky. Válečníci mohou děkovat svému klenotu Waltonovi, jenž podal heroický výkon a tripl-doublem za 19 bodů, 10 doskoků a 10 asistencí dotáhl svůj tým k další výhře.

Ústí tak zůstává stále bez výhry a ve středu jede do Ostravy s jasným cílem.

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí):
„V první řadě gratuluji Děčínu k vítězství, jelikož dnes ukázali, proč jsou Válečníci. Ve druhém poločase si tu výhru doslova vybojovali. My jsme naopak ukázali dvě tváře, v prvním poločase jsme plnili náš plán hry, dali jsme přes 50 bodů, mohli jsme vést i o víc, kdybychom neudělali nějaké chyby. Pak ale přijde druhá polovina, říkáme si, že Děčín je tým, který zvládá stahovat i větší než desetibodové ztráty, že se nikdy nevzdají, a proto musíme bojovat. Uteče deset minut a najednou je stav vyrovnaný, aniž by museli hosté nějak víc zapnout. V podstatě jen bojovali o každý centimetr, Walton ukázal, že je pravým rozehrávačem, naopak nám se výkon zadrhnul a soupeř zaslouženě vyhrál. Zmínil bych ještě poslední číslo, a to jsou doskoky, nemůžeme zvítězit, pokud prohrajeme 30:43 na doskoku a Šturanovič má devět útočných doskoků. Jsme v těžké pozici, ale nevěšíme hlavy, ve středu míříme do Ostravy a pojedeme tam vyhrát.“

Tomáš Grepl (trenér Děčín):
„Do zápasu jsme nastoupili trochu zakřiknutě, domácí nás přehrávali, Když jim dovolíte takovou útočnou hru, která jim vyhovuje, mají dostatek talentu na to, aby vás za to potrestali. Výsledkem bylo 56 obdržených bodů. Po přestávce jsme zlepšili obranu, díky tomu se nám povedlo přibrzdit Ústí v rychlých protiútocích, v nájezdech a zápas otočit, za což jsme samozřejmě rádi. Chtěl bych vypíchnout dvě věci. První je obrovský kredit pro Petra Machače, jenž si v zápase v Ostravě vykloubil loket a stejně dnes se sebezapřením nastoupil. Nechápu proto některé hejty z tábora soupeře. Tou druhou je výkon A.J. Waltona, který zaznamenal 19 bodů, 10 doskoků, 10 asistencí, což je, myslím, skvělý počin v tak kvalitním utkání ve skvělé atmosféře, jako je derby mezi Ústím a Děčínem.“

František Váňa (SLUNETA Ústí):
„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, první půlku jsme vyhráli o deset bodů. Hráli jsme to, co jsme potřebovali, i když to v obraně trochu skřípalo, ale útok dominoval. Do druhého poločasu jsme vstoupili méně koncentrovaně, Děčín na nás nasadil zónu, čímž nás zpomalil v útoku. Navíc jsme nedali některé střely a museli jsme hrát víc jeden na jednoho, což asi hosté chtěli. Nepovedlo se nám ubránit klíčové hráče soupeře, dostali jsme nějaké volné trojky a těžké nájezdy, což překlopilo zápas na stranu Děčína.“

Matěj Svoboda (Děčín):
„První poločas byl v režii Ústí, udělali jsme dost chyb v obraně, kvůli čemuž jsme dostali 56 bodů, což je za dvě čtvrtiny strašně moc, tak určitě hrát nechceme. V šatně jsme na sebe o přestávce byli hodně důrazní, pár věcí jsme si vyříkali, věděli jsme, že se musíme chytnout hlavně obrany a pak přijde útok. Do druhé půle vstoupil úplně jiný tým Děčína. Začali jsme dobře bránit, pomohli jsme si zónou, která nám vycházela a zastavili jsme brejky Ústí. Začalo se nám dařit i v útoku, trefili jsme nějaké trojky, což nám pomohlo a poslední dvě minuty už jsme si to jen pohlídali.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 88:95 (26:23 56:46 75:69)

Body domácí: Autrey 19, Nichols 18, Pecka 15, Johnson a Dailey po 12, Váňa 10, Žikla 2
Body hosté: Svoboda 22, Walton 19, Kroutil 18, Pomikálek 17, Cubbage 14, Šturanović 4, Macháč 1
Trojky: 22/9 – 28/11
Trestné hody: 23/15 – 24/22
Doskoky: 30 - 43
Osobní chyby: 23 - 21