Ani výhra o bod na postup nestačila

Druhé čtvrtfinálové utkání alpsko-adriatického poháru sehrála SLUNETA ve středu. Na sever Čech dorazil tým z Vídně. Jelikož se čtvrtfinále hraje na dvě utkání a součet skóre, vstupovalo Ústí do zápasu s mankem 7 bodů, které si přivezlo z prvního utkání ve Vídni.

Soupeř do Ústí dorazil o den dříve a v plné sestavě, což svědčí o tom, že to s postupem do semifinále myslí vážně. Oba celky začaly utkání tam, kde skončilo to první – doslova na útočné polovině, protože se opět nebránilo a po první čtvrtině měla po přestřelce navrch SLUNETA v poměru 26:19.

Tondovi Pištěckému chyběl v sestavě jeho dvorní pivot a kapitán Pavel Houška a tak museli jeho roli zastat jiní. SLUNETA našla hned dva borce, prvním byl Ljubomir Čampara, který se dostal hned po poločase na 17 bodů a velmi dobrý dojem udělal i Adrian Rodgers, který je tu na dvoutýdenní zkoušce. Do šaten se šlo za poločasového vedení SLUNETY 44:39.

Domácí borci se rozjeli naplno v úvodu druhé půle a odskočili díky dobré obraně na dvouciferný rozdíl 58:47. Hosté však nevzdali boj a se sedmibodovým polštářem bojovali dále, tu a tam nás pozlobili na útočném doskoku a následných bodů z druhých šancí. Polehoučku se ale začal vytrácet náš náskok a s ubývajícím časem se hosté přiblížili na kritických 7 bodů, ba co více, 23 vteřin před koncem hostující Zadeh z čáry trestného hodu snižuje na 83:79, což posílá hosty do semifinále. To by ale nebyla SLUNETA, aby si nedala jedno prodloužení pro diváky, takže Michal Šotnar trefuje trojku, základní hrací doba končí výsledkem 86:79, což v součtu s prvním utkáním znamená remízu, takže se prodlužuje.

V nastavení měli už přesnější ruku hosté a nenechali si utéct postup mezi 4 nejlepší celky Alpe Adria Cupu, když sice prohráli v Ústí, ale pouze o bod, což jim na postup stačilo. Jako kritická se dnes ukázala absence Pavla Houšky, kterého sice nahradili Čampara a nováček Rodgers (oba 21 bodů), ale v defenzivě jsme v rozhodujících chvílích hořeli a tím jsme ztratili zápas.

Luigi Gresta (ITA, Vienna):
„Jsem velice hrdý na své hráče, protože jsme se dostali mezi poslední čtyři týmy soutěže přes velice silný tým, který vyhrál nedávno velký zápas ve své domácí soutěži.“

Antonín Pištěcký (Ústí):
„Gratuluji Vídni, která si výhru zasloužila. Odehrála celý zápas v sedmi, osmi lidech, opravdu smekám, jak tohle zvládají. Věděli jsme to, připravovali jsme se na to, zkoušeli jsme změnit nějaké věci, ale prostě byli lepší. Co nám nepomohlo, byla naše střelecká úspěšnost, protože jsme minuli spoustu otevřených dvojek a trojek, ale to není omluva. Měli jsme plán, že je nenecháme střílet z vymezeného území, z nějž jsme dostali 40 bodů, co mám říct... Bojovali jsme, ale chytřejší tým dnes vyhrál.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BC Hallmann Vienna 91:90 (26:19, 44:39, 66:59, 86:79)
SLUNETA: Čampara a Rodgers po 21, Brown 12, Pecka 10, Fait 8, Šotnar 6, Svejcar 4, Maděra, Bažant a Karlovský všichni po 3
BC Hallmann Vienna: Detrick 30, Radakovics 21, Samac 19, Shoutvin a Gvozden po 8, Zadeh 3, Trmal 1
Trojky: 29/9 – 24/8
TH: 16/12 – 28/20
Doskoky: 48 – 49
Osobní chyby: 28 – 19