Basket po víkendu

Pojďme se mrknout jak se o víkendu dařilo našim celkům.

Junioři U19 vyhráli ve Varnsdorfu i v Děčíně

V sobotu jsme se utkali s Varnsdorfem, který je na posledním místě tabulky. Splnili jsme roli favorita a vyhráli vysokým rozdílem 110 : 66. V nedělním utkání jsme se střetli s válečníky z Děčína na jejich palubovce. Domácí hráči odehráli velmi dobré utkání. Nám se nedařila střelba z dlouhé a střední vzdálenosti a ani trestné hody nebyly podle našich představ. Utkání skončilo po normální hrací době nerozhodně 68:68. V prodloužení jsme si již nenechali vítězství vzít. Konečný stav 80 : 72 pro SLUNETU.

Bároš a Bota

U13 - dívky

Do sobotního dvojzápasu naskočilo pouze 11 hráček, z toho jenom 3 ročníkově na úrovni U13, zbytek týmu byl doplněn s U12 a U11. I tak se děvčata vyšších hráček domácích nezalekla a oba zápasy s přehledem vyhrála. Každá hráčka dala minimálně jeden koš a k vidění bylo vidět i několik pohledných akcí.

Další zápas nás čeká 19. 3. doma s Lovosicemi, přičemž vítěz těchto utkání postoupí s velkou pravděpodobností na NF U13 do Chomutova.

Fidži a bojovnice U13

Dívčí tým U11 zůstal opět neporažen

Skvělý výkon podaly svěřenkyně Petry Chmátalové a Jirky Šlaje. Na posledním turnaji před kvalifikací o národní finále si poradily s týmem Chomutova a posléze s mišmašem mosteckých baskeťáků. První utkání se odehrálo v podobném duchu jako posledně, Sluneťačky si postupně budovaly náskok, který v poločase vyšplhal na osmnáct bodů. Do hry se tak bez obav o skóre dostaly všechny hráčky a řada z nich zaznamenala své první body v kariéře. K tomu holkám gratulujeme a věříme, že nebyly zdaleka poslední. Mostecký tým, který byl složen z podstatně mladších dětiček, jsme porazili rozdílem třídy, za zmínku stojí jen trápení v první čtvrtině, která skončila jen 6:4. Od té chvíle jsme se probudili a šli za vítězstvím.

Celý tým žil zápasem a krásně povzbuzoval, což je perfektní. Děkujeme všem rodičům za podporu a fandění během zápasů!

Petra a Jirka

U13 - chlapci

SLUNETA Ústí n.L. - BK Chomutov  49:43 ( 14:8, 22:19, 39:29 )

Do utkání jsme vstoupili celkem dobře a ihned šli do vedení, ale naši aktivitu jsme nedokázali více bodově podpořit. Ještě více patrné to bylo ve čtvrtině druhé, kterou jsme prohráli, i když do šaten jsme šli o poločase stále jako vedoucí tým. Tam se nám trochu podařilo uklidnit mysl a zkoncentrovat se na druhou půli, což se na skóre ve třetí čtvrtině projevilo. Pro nás pozitivně. V posledním dějství jsme se opět trochu prali sami se sebou, ale zápas nakonec s bolestmi dovedli do vítězného konce.

BK SLUNETA Ústí n.L. - BK Chomutov  71:51 ( 21:15, 44:30, 56:41 )

Vstup do druhého zápasu byl z hlediska našeho proměňování šancí výrazně lepší prvního. Už jen tím, že jsme za první čtvrtinu dali jen o bod méně než v prvním zápase za celý úvodní poločas. Chtělo jen trochu zabrat v obraně, kde jsme obdrželi patnáct bodů. Oproti prvnímu utkání jsme však dokázali být efektivní i v sudých čtvrtinách, proto jsme poločasovou přestávku mohli trávit na hřišti než povídáním v šatně. Ve zbývajících dvou dějstvích se nám podařilo bodový rozdíl jen o malinko navýšit až na konečný dvacetibodový rozdíl a odnést si zasloužené vítězství.

Péca & Sedlo

Extraliga dívek U15

V neděli jsme doma přivítali celek Havířova, se ketrým jsme se utkali hned první víkend v lednu a prohráli o 20 bodů.

Vstup do utkání vyšel lépe soupeři, který se opíral hlavně o Válkovou a Břenkovou. Nic méně nesložili jsme zbraně a po první čtvrtině jsme prohrávali 18-24.  Ve druhé čtvrtině jsme začali ukrajovat ze soupeřova náskoku, který trestal hlavně rychlým protiútokem. Zaslouženě jsme v poločase vedli 55:48. Nedá se říci, že v utkání nebyli obrany ( fauly 32-24 ) a trestné hody 28/18 - 42/27 . V druhém poločase jsme výsledek hlídali a po třetí čtvrtině vedli již 80-67. Škoda jen, že jsme nedokázali soupeře porazit minimálně také o 20 bodů, nic méně vítězstí bylo zasloužené a pokořené kilo bylo zásluhou celého týmu. Konečný stav 101-89 a body jsou doma - Sluneta.

Díky moc domácímu publiku a snad jsme se po čase zase líbili.