Muži B: V pátek to vypukne

      Tento pátek se rozeběhne nový ročník Severočeské ligy. Náš celek do soutěže vstupuje jako obhájce titulu, ale letos to nebude s případnou obhajobou vůbec jednoduché. Posuďte sami, z druhé ligy sestoupil Děčín spolu s Varnsdorfem, v Mostě se spojil Baník s BNK a tradičně silné budou Teplice a Louny. Do toho nevyzpytatelné Litoměřice a snad se výkonnostně zvednou i vysokoškoláci z Liberce. Ovšem velkým favoritem ligy bude další celek z Liberce, BA Lynx. Mnozí hráči z tohoto týmu hráli ještě v minulé sezóně druhou nejvyšší republikovou soutěž pod hlavičkou Kondorů a klub se netají postupovými ambicemi. Hraje se dvoukolovým systémem doma – venku, každé mužstvo odehraje pouhých 16 zápasů, a jakýkoliv neúspěch se bude velmi těžko napravovat. 

      Náš tým v úvodním zápase čeká druhý tým loňské tabulky BA Louny. Hosté zřejmě přijedou posíleni o dva bývalé extraligové hráče, Jana Pastyříka (208 cm) a Pavla Freiberga (203 cm). Naopak do našeho týmu se po roční odmlce vrací Michal Žalud a po několika letech absence Otta Svoboda. Takže v pátek 30. 9. 2016 od 20,00 ve SPORTCENTRU SLUNETA se na Vás, naše věrné fanoušky,  těšíme.

Zdroj: www.basket-sluneta.cz

U13 - dívky

Ahojte všicnni basketbaloví příznivci,
máme za sebou první domácí utkání s Děčínem a na dvě vítězství budeme chtít navázat a to tentokrát v České Lípě a to 1.10.2016 v sobotu od 10,00 a 12,00 hod. na Zš Slovanka, pokud nedorazíte osobně myslete na nás a my uděláme vše, abychom uspěli a dáme vědět, jak to dopadlo.

Díky holky U13 a Gary s Drážou ( trenéři ).

U17 - chlapci

       Tak kolotoč se opět roztáčí. Jsme na startu nové sezóny, tentokráte pod hlavičkou ligy U17. Že to nebude nic snadného je nám jasné a i když jsme se od srpna "neflákali", teprve zápasy ukáží, jak jsme skutečně připraveni a na co máme. První dvě zrcadla nám budou nastavena už o tomto víkendu, kdy se utkáme na domácí palubovce s Teslou Pardubice (sobota 17 hod. kolej UJEP) a Nymburkem "B" (neděle 10.30 hod. kolej UJEP).
       S pardubickými se naše loňská U17 utkala v rámci ligového play-off o postup do extraligy. I když na obou stranách teď budou hrát hlavní role mladší borci než tomu bylo před několika měsíci, předpokládám, že soupeř se bude prezentovat stejným herním stylem svých předchůdců. Tedy rychlou, jednoduchou a přímočarou hrou do koše. S tím si budeme muset poradit a být v defenzivních činnostech pozorní a aktivní v celém zápase a po celém hřišti.
       Nymburk pak druhý den zřejmě přiveze propracovanější útočné a obranné styly, proto očekávám trochu jiné utkání, čímž rozhodně nemyslím těžší či lehčí. Jiné herně. Alespoň se to vzhledem k domovině soupeře očekává. My se každopádně v obou zápasech chceme a věřím, že i budeme prezentovat naší hrou, abychom dosáhli plného bodového zisku. Sice se s blížícím začátkem soutěže potýkáme se zdravotními komplikacemi u několika hráčů, což nás samozřejmě určitým způsobem omezuje, ale nemělo by to mít vliv na naši hru.  

Přijďte nás podpořit !!! Díky.

Péca, trenér

U12 – Chlapci

Prní miniturnaj čeká také na chlapce z týmu U12, kteří se v sobotu utkají na kolejní hale od 10.00 hod. s Teplicemi a od 14.00 hod. s Chomutovem. V základní rotaci nám bude chybět Sedlák  (zlomený prst), ale i tak jdeme do obou zápasů jako favorité a trenéři neočekávají nic jiného než plné nasazení na obou stranách hřiště, ale hlavně v obraně.

Žampi, Sush a Ladzy, trenéři