Basket po víkendu

Rekapitulace víkendu.

U13 dívky přidaly na své konto další dvě jasná vítězství nad TJ Slovanem z Litoměřic

Dívky U13 si v sobotu 9. 11. 2019  vychutnali soupeře z Litoměřic. Po 2 vyhraných utkáních na palubovce soupeře jsme opět ukázali, kdo má v tomto derby převahu.

1. Zápas - 97:4  (32:0 53:0 70:2)

Do utkání jsme vstoupili s bojovností a soupeře jsme nenechali nadechnout. Řekli jsme si, že i přes “sílu” soupeře nepolevíme a uhrajeme co největší výsledek. Předvedli jsme skvělou obranu a soupeř nám byl schopný dát pouze 1 koš a proměnit 2 trestné hody.

2. Zápas - 99:8  (32:2 52:6 83:6)

Na druhém zápase již byla vidět únava. I když jsme stále hráli se stejným nasazením, soupeř nám dal 8 bodů. Bohužel z našich chyb, kterým se musíme vyvarovat, zvlášť v takovýchto utkáních.

Zápasy se hodnotí těžce a spíše než +,  zde jdou hledat -.  Co by jsme děvčatům vyčetli je počet zkažených přihrávek. Tento úsek nám stále dělá obrovský problém. Jinak děvčatům patří pochvala za odvedenou práci a nasazení.

Všem, kdo byl přítomen, děkujeme za podporu v hledišti, vážíme si toho.

Čechy, Muška a kočky U13

Juniorky U19

O víkendu jsme sehráli dvojičku s rivalem z Litoměřic a obě utkání byla jako noc a den. V Litoměřicích jsme se totálně přizpůsobili pochodovému tempu soupeře, a když se k tomu přidala střelecká impotence obou družstev, byl z toho nepěkný, ale bojovný basketbal, kde padalo málo košů. Poločasový výsledek 29:33 hovoří za vše. V druhé půli se nám to podařilo trochu rozběhnout a zlomit odpor domácích, ti však postavili zónu a při našem procentu střelby z dálky, jsme měli najednou problém, soupeř se dostal na koně a začal stahovat náš náskok. V závěru jsme však dokázali najít síly na několik rychlých protiútoků a došli si pro vítězství.

Slovan Litoměřice - SLUNETA Ústí n. L. 55:63 (12:16 29:33 40:50)

Nedělní utkání bylo úplně něco jiného. Řekli jsme si, že dneska ukážeme soupeři, kdo je na Doběticích doma a jak hraje SLUNETA a vyrukovali jsme na ně s agresivní obranou a bleskurychlým přechodem do protiútoku. Díky mladším hráčkám z U17 jsme měli k dispozici jedenáct hladových baskeťaček, a když se základní pětka dostala do laufu skvělým vstupem do zápasu, dostaly šanci i druhá pětka a té se povedl stejný kousek, výsledkem toho byl výsledek první čtvrtiny 27:4. I druhá čtvrtina se nesla ve stejném duchu a o poločase svítilo na tabuli skóre 45:17. A jelikož jsme hráli doma, kde to  máme nastřílené, tak soupeři nepomohla ani jeho zóna, kterou buď ani nestihl postavit nebo my jsme si dokázali vybudovat volnou střeleckou pozici. Nutno ale podotknout, že zóna trochu zbrzdila náš útok, takže jsme nedosáhli na divácky oblíbenou stovku, což byla škoda, diváci by si to za skvělé fandění zasloužili. Díky za to!

SLUNETA Ústí n.L. - Slovan Litoměřice 84:47 (27:4 45:17 67:31)

Vláďa a bojovnice U19

Dívky U15

O víkendu nastoupila děvčata U15 k dvěma domácím zápasům proti Sadské a Poděbradům. V sobotu bez šesti hraček jsme bohužel neměli šanci vzdorovat a prohráli vysokým rozdílem. V neděli jsme chtěli výhru odčinit, nicméně naše úzká sestava se ještě více zúžila po zranění zad Trieblove. Prohra tedy přišla i druhy den a byla popravdě řečeno zasloužená. Mrzí mě, ze hračky, které nedostávají obvykle tolik minut a nyní je dostaly, nebyly schopné se poprat a vzít na sebe zodpovědnost, kterou, až na jedinou výjimku, na sebe vzaly mladší hračky ročníku 2006 a 2007. Pokud si týden na tréninku povídáme a připravujeme na soupeře a po minutě na hřišti vidím, že u některých jde celá příprava vniveč a hračky nejsou schopny dodržovat jednoduché pokyny (box out po střele, nekončit driblink na půlce atd.), které po nich chtějí trenéři od minižáků, tak by se nad sebou mely dotyčné zamyslet. Dá se prohrát po bojovném výkonu (doma USK, doma Litoměřice, venku Jičín), ale musí bojovat cely tým a ne pouze par jedinců!

Trápí nás marodka, nicméně nedělní výsledek je pro mě i v oklestěné sestavě velkým zklamáním. V poslední řadě poděkování Malence Ruiz, která po dvou trénincích zasáhla do zápasů a svým nebojácným výkonem, okořeněným kosem v obou zápasech, si zaslouží velkou pochvalu.

Fidži a holky U15

Chlapci U13 stále na vítězné vlně

SLUNETA - Louny  61 : 29 (14:2, 25:6, 45:18)

SLUNETA - Louny  67 : 41 (19:4, 34:13, 58 : 29)

Po měsíční přestávce v soutěžních utkáních, kterou jsme vyplnili tvrdým tréninkem a přáteláčkem s našimi děvčaty jsme se už na mistrovské zápasy pořádně těšili. Opět jsme naši silnou sestavu ještě vyztužili Pepou a Sokolkou z U14 a vyplatilo se. Tradiční soupeř z Loun přijel s dvěma pořádně vysokými hráči a pro naše podkošové plejery to byla výzva. Zhostili se jí na výbornou, stejně jako celý tým. Obrana byla tradičně naší silnou stránkou, tradičně to ale bylo trochu lepší v prvním zápase. Pouhých 6 obdržených bodů v poločase prvního zápasu je dobrou vizitkou naší defenzívy, na kterou klademe velký důraz. Dokud jsme měli dost fyzických sil, bránili jsme skutečně skvěle.

Takže pochvala pro všechny hráče zejména za první zápas, dobrou vizitkou je i to, že kromě té úplně poslední jsme vyhráli všechny odehrané čtvrtiny. A jedna zajímavost, premiéru v týmu U13 absolvoval (ač věkem U11) jeden z největších talentů českého hokeje Matyáš Zikmund. Jaké bylo překvapení skautů z NHL, kteří se přijeli podívat na tohoto útočníka a viděli ho hrát basket a navíc úplně bez bruslí. Ale Ziky branku vstřelil a tak byli snad spokojeni.