Basket po víkendu

Výsledkový servis po víkendu plném basketbalu.

Muži B: Utrápené vítězství

Naštěstí dobře zvládnutou závěrečnou částí zápasu porážíme poslední celek tabulky z Lovosic. Nedařilo se nám skoro nic, jak útok (žalostná střelba za tři body, ale i z pod koše), tak i obrana po třicet minut utkání působily spíše trapně. V poslední desetiminutovce jsme utáhli šrouby na své obranné polovině, snad nám pomohlo i to, že hostům trošku ubylo sil, a přestože se v útoku trápíme až do konce, tak důležité body zůstávají doma. S předvedeným výkonem bychom proti lepším celkům soutěže jen těžko obstáli a právě takové nás nyní čekají.

Závěr základní části Severočeské ligy totiž odehrajeme s předními celky soutěže v kvapíkovém tempu. Již toto úterý (22.1.2019) hrajeme v Mostě od 20,00 se čtvrtým Baníkem. Následně v pátek 25.1.2019 nás od 19,00 budou hostit druhé BK Teplice. A další úterý (29.1.2019) od 20,00 ve SPORTCENTRU SLUNETA přivítáme třetí celek tabulky děčínské Válečníky.

SLUNETA Ústí nad Labem – ASK Lovosice 68 : 54 (15 : 10, 15 : 19, 19 : 20, 19 : 5)

SLUNETA: Sedlák 16 (2 x 3, 4/2), Anderla 14 (9/4), Sobotka 13 (3/1), Bartoš 10 (7/4), Bár J. 7 (2/1), Zajíc 6 (2/2), Vágner 2 (2/2), Andrenacci, Jeřábek a Zikmund bez bodu
TH: 29/16 (55,2%)
Lovosice: Korous 14, Härting 10, Anton a Žižka po 8,….
TH: 14/9 (64,3%)
Rozhodčí: Rom, Josefus
Diváků: 45

Chlapci U15

BK Slavoj Litoměřice - BK SLUNETA Ústí nad Labem

Komentář k zápasu obstaral hráč Vincent Šedivý: "S klukama jsme na začátku zápasu věděli, že si musíme dát pozor na Ježka, což se nám na začátku nedařilo, ale po poločase jsme začali bránit lépe a vytvářet tlak, což nám v zápase hodně pomohlo. V zápase jsme taky trestali rychlé protiútoky a útočné doskoky. Poslední věc, kterou chci říct je, že jsem rád, že jsme s klukama vyhráli a nevzdali se, když se nám v zápase nedařilo."

BK levharti Chomutov - BK SLUNETA Ústí nad Labem

Komentář k zápasu napsal autor rozdílového koše Jakub Koucký: "Byl to docela vyrovnaný zápas i přes to, že si myslím, že jsme basketbalově úplně někde jinde než oni. První čtvrtinu jsme trochu spali, ale potom se to zlepšilo. I přes to, že nám moc nepadaly střely z dálky a také, že podle mě pánové rozhodčí nepískali úplně ideálně, jsme je dokázali porazit."

Saša Novák

Holky U19

U19W vs Nusle B

V sobotu, 19. 1. jsme hostili celek Nuslí. Začátek neprobíhal dle našich představ a po první čtvrtině jsme vyhrávali pouze o 4 body. Druhou čtvrtinu jsme začali katastrofálně, ale v druhé části jsme se zvedli a šli do vedení 35:23. Do druhého poločasu jsme vstoupili v úplně jiné formě a nakonec jsme soupeře zdolali 69:43.

U19W vs Wizards Praha

V neděli 20.1. Přijeli soupeři z DDM Wizards Praha. Soupeře jsme v 1. domácím utkáni přejeli jasně 102:18. Bohužel v druhém se tomu říct nedá. Výkon rozhodně nebyl dle očekávání a v tomto utkání se těžce hledá za co chválit, bohužel. Soupeře jsme nakonec dokázali porazit výsledkem 70:52. (Po první čtvrtině jsme prohrávali 16:18).

Pochválit děvčata však musím za bojovnost a za výborný druhý poločas v sobotním utkání.

Čechy

Chlapci U13 vezou dvě vítězství

K dalším dvěma zápasům krajské finálové skupiny zajížděli chlapci U13 na palubovku Chomutova. Proti tomuto celku jsme tuto sezónu odehráli již 4 zápasy, takže jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Před prvním zápasem jsme si v šatně řekli, co vše je potřeba splnit, abychom mohli pomýšlet na výhru. Jak jsme si řekli, tak se také stalo. Agresivní obrana po celém hřišti, pohlídaný obranný doskok, rychlý přechod na útočnou polovinu, správné řešení clon a optimální úspěšnost při zakončování. Až na drobné výpadky kluci vše s přehledem zvládli, a od první čtvrtiny (2:22!) určovali tempo zápasu. Konečné skóre 26:71 v náš prospěch hovoří za vše.

Před druhým zápasem byli kluci varováni, že zápas začíná od stavu 0:0 a je potřeba se opět soustředit hned od úvodního rozskoku. Chlapci i nadále pokračovali ve skvělé obraně, ale bohužel došlo na trápení se při zakončování. Nebyli jsme schopni proměnit první, druhou, někdy ani třetí šanci a rázem se hrálo úplně jiné utkání. Naše poločasové vedení 14:25 nebylo tedy žádnou zárukou vítězství. Ovšem parádní výkon ve 3. čtvrtině, kterou chlapci vyhráli o 10 bodů (4:14) zápas definitivně zlomil. Nakonec jsme si tedy i přes trápení na útočné polovině došli pro klidné vítězství 30:53.

Děkuji chlapcům za předvedený výkon v obou zápasech a jsem velmi rád, že každý z nich poznal jaké to je vstřelit koš v krajské finálové skupině U13. Jen tak dál a vzhůru do další práce!

Poslední poděkování patří rodičům a dvěma děvčatům U15 za hlasité podporování SLUNETY v obou zápasech.

Sedlo, Péca & šoumeni U13

Extraliga dívek U15

Vám hlásí domácí výsledky s Chomutovem a HB Praha.

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali celek Chomutova. Zápas jsme začali v nejlepším možném světle ( podařilo se nám ubránit jejich nejlepší střelkyni Kadlecovou - dala jednu šestku ) a po první čtvrtině jsme vedli 23:11. Ve druhé čtvrtině se již zmiňovaná Kadlecová rozehrála a začlo přetahování o každý míč. Poločasové skóre bylo v náš prospěch 35:28. V poločase jsme si řekli , co zlepšit a jak se snažit zabránit jejich útočné síle. Problém nám dělala zónová obrana, ale i přesto naše procento střelby za tři body by nám mohlo závidět jakékoliv družstvo ( 16/8 ), jsme ještě na začátku třetí čtvrtiny vedli 53:50. Horší byla koncovka utkání, kde jsme shořeli jak papír. Dvě minuty před koncem vedeme 63:57 a úkol zní jasně ( nikam nespěchat a snažit dostat ven Kadlecovou ). Bohužel náš zbrklý útok ( střelba v 5-7 vteřině ) nás stál cenné vítězství. Druhý úkol vyfaulovat Kadlecovou se zdařil, ale soupeře to naopak nakoplo a když při závěrečném oddechovém čase ( prohráváme 64:66)  si řekneme, že budeme faulovat za každou cenu, jsme ustoupený a necháváme se závěrečným klaksonem soupeře vstřelit trojku, prohráváme 64:69.

V neděli jsme přivítali celek HB Praha. Bohužel nám vstup do utkání nevyšel a opustila nás tolik úspěšná střelba ze soboty, po první čtvrtině prohráváme 11:22. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili, co šlo a dotáhli soupeře na jeden bod, ale vzápětí šňůrou do poločasu skóre zase navýšil a my prohrávali 30:42. V poločase jsme si řekli opět, co zlepšit a tak zásluhou nám bylo stažení náskoku na 53:57 po třetí čtvrtině. Ovšem ve čtvrté čtvrtině nám soupeř utíká a tak v závěru dostávají i hráčky z lavičky a my prohráváme 66:85.

V obou utkáních bylo vidět, že pokud nám budou chybět hráčky ze základní rotace( Maruštíková výron, Svobodová lyže, Hnízdilová palec ), nejsme schopni v takových utkáních uspět. Nezbývá nám jen doufat a věřit, že bude lépe.

Děkujeme divákům za podporu.

Gary a Dráža - trenéři dívek U15

U11 dívky: Rvaly se jako lvice a přidaly další dvě výhry

Dělají nám radost. Děvčata startující v kategorii U 11 vybojovala na domácí půdě dvě výhry a stále mají na kontě jedinou porážku. S Teplicemi to byla konfrontace s družstvem chlapců, kteří byli pohybliví a nebáli se hrát do koše. Soupeř nám zatápěl hlavně svou rychlostí, nicméně děvčatům se dařilo se střídavým úspěchem zakončovat a tak rozdíl ve skóre ve druhé půli narostl na rozdíl dvaceti bodů.

S Chomutovem, který přijel komplet s děvčaty mělo utkání úplně jiný charakter, hrálo se méně tvrdě a to vyhovovalo oběma stranám. Sluneťačky za to uměly vzít a utkání zvládly vyhrát bez větších nervů a komplikací.

Děkujeme všem hráčkám, rodičům v rolích fanoušků i pomocníků za skvělou podporu!