Basket po víkendu

Výsledkový servis.

SLUNETA USK: Druhé derby dobře nedopadlo

Ve středu přijel k odvetě litoměřický tým a domácí prohru nám vrátil i s úroky. První čtvrtina nabídla netypicky hodně bodů a chvíli trvalo, než se obrany srovnaly. My jsme celý zápas tahali za kratší konec, extrémně se nám nedařilo z dálky a nedokázali jsme to nahradit hrou do koše. Kališníci byli aktivnější a vypadalo to, že vítězství chtějí víc. Možná jsme byli uchlácholení venkovním úspěchem, ale zkrátka druhé derby vyhráli Litoměřičtí.

Po zápase v Písku byl tohle asi náš druhý nejhorší výkon, ale tak jsme ale na pěkném třetím místě a budeme věřit, že se vrátíme zpět k naší hře. Přehoupli jsme se do druhé poloviny soutěže a těšíme se tak na další zápasy! Díky všem, co si našli cestu na naše zápasy, a přejeme vám krásné Vánoce.

Chlapci U14

Poslední dva zápasy základní časti ligy U14 nás poslaly do Loun a Chomutova. V pondělní předehrávce s týmem BA Louny jsme nezačali vůbec dobře. Po ospalém prvním poločase jsme na palubovce posledního týmu tabulky ztráceli jeden bod. Po důrazné promluvě v šatně, že soupeř se určitě sám neporazí a že je potřeba začít hrát naplno, jsme vstoupili do poločasu druhého. Na naší straně bylo vidět patrné zlepšení, ale stále nás srážely hloupé chyby přibližně z kategorie U10, které nám neumožnily se od soupeře výrazněji bodově odtrhnout. Až v poslední čtvrtině si chlapci vzpomněli, že vlastně basketbal hrát umí, že se hraje na koše a v neposlední řadě že pokyn „bráníme po celém hřišti“, znamená, bráníme po celém hřišti. Výsledkem toho byla vyhraná poslední čtvrtina v poměru 2:27 a konečné vítězství 37:70.

K sobotnímu představení v Chomutově se není potřeba moc vyjadřovat. K tomuto zápasu opravdu nepřijel tým, který potkáváme 4x týdně na trénincích, a určitě nepřijel tým, který se minulý rok dostal na národní finále své kategorie. Nulové nasazení v obraně, pomalý přechod do útoku, hloupé chyby, minimální úspěšnost při zakončování. Ano, opravdu tohle vše se sešlo v jednom zápase. Tentokrát nepomohla ani důrazná domluva během poločasové přestávky či tajmů. Po takovémto výkonu výsledek 57:45 ve prospěch Chomutova nemůže být žádné překvapení.

Nicméně i přes toto nepěkné zakončení roku 2019, se chlapci dokázali probojovat mezi elitu kategorie U14. V extraligové skupině nás ale bude čekat úplně jiný basketbal a je jenom na našich hráčích s jakou intenzitou, chutí a odhodláním přistoupí ke každému cvičení, ke každému tréninku a také, ke každému zápasu. Pokud bude každý z nich soustředěně plnit pokyny trenérů, můžeme potom pomýšlet na dobré výsledky. Výbornou zkouškou bude hned první hrací víkend, kdy zajíždíme na palubovku mistrů České republiky.

Sedlo a Péca

Liga dívek U17

Před vánoční přestávkou jsme v týdnu nastoupili k předehrávce zápasů a to ve středu proti družstvu z Jablonce nad Nisou. Nebyl to jednoduchý zápas. Celou dobu velmi vyrovnaný. Hračky z Jablonce byly vysoké, tak nás opět trochu trápil doskok. Musíme více pracovat na rychlém přechodu do útoku a trochu hru začít více organizovat a v postupném útoku tolik nespěchat a zbrkle nepřihrávat do nepřipravených pozic. Ale dobrá obrana, bojovnost nám přinesla další cenné vítězství 73:64

V pátek 13. 12. jsme přivítali tým z Děčína. Hned od začátku zápasu jsme šli do vedení a to jsme udrželi po celý zápas. Vyhráli jsme vysoko 125:39. Jednoduché zápasy nám slouží, abychom si vyzkoušeli věci, které nás trápí a rozložili síly mezi všechny holky.

Děkujeme holkám za odvedený výkon,  fanouškům za podporu a všem přejeme krásné vánoční svátky a do Nového roku zdraví a štěstí Gary a Cipí