Basket po víkendu

výsledkový servis

U11 „D“

Snad ani jeden ze zápasů proti Chomutovu nezačal naším košem. Holčiny z Chomutova se vždy ujala vedení, ovšem my se snažili udržet v klidu a vyčkat si na to až poleví. Náskok jsme začali navyšovat vždy od druhých čtvrtin a viditelněji od druhé půle. Nutno podotknout, že naše začátky jsou pomalé. Máme na čem pracovat!
Komunikace pořád vázne, ale obrana a zdvojování v ní se daří častěji a častěji. Na festivalu se s Chomutovem můžeme setkat znovu. Děvčata z Chomutova slibovala odvetu a naši kapitulaci. My si dovolíme tvrdit, že to v žádném případě nedovolíme! A budeme makat o to více.

Zambi

U11 – dívky

Povedlo se! Nejmladší sluneťačky dokázaly i ve druhém kvalifikačním utkání porazit celek Litoměřic a staly se tak nejlepším dívčím týmem v této kategorii. Vybojovaly si nejen titul mistryň, zároveň se kvalifikovaly na NF, které se bude konat 20. – 22. 4. 2018 v Litoměřicích.

Skupinový los nám nebyl příliš nakloněn. Našimi soupeři na NF bude Olomouc a Hradec Králové.

Litoměřice x Sluneta 23:31 (6:8, 4:5, 6:10, 7:8).

Sluneta x Varnsdorf 42:30 (11:1, 14:11, 12:5, 5:13)

Děkujeme rodičům za skvělý fanklub a doufáme, že nás do LTM přijedete povzbudit v co největším počtu!!!

odkaz k fotogalerii ZDE

Léňa + Zuzka

U14 – dívky

Hlásíme výsledky extraligy dívek U14. V dohrávce jsme ve středu přivítali celek Chomutova, který se chtěl pokusit získat první výhru v nadstavbě naší tabulky, ale naše holky makaly od začátku až do konce a moc nechybělo k vytoužené stovce, když konečné skóre na tabuli bylo 99-68.

V pátek jsme dohrávali u nás utkání s Jičínem, který přijel bojovat v kompletní sestavě a jejich duo Velichová a Nechanická dali 57bodů. Nás v zápase trápilo nedávání jednoduchých šancí, špatné procento šestek 20/5 a když jsme s klaksonem neproměnili trojku, pak soupeř vyhrál 72-70. Porážka hodně mrzí, a tak stále čekáme, jak bude hrát celek Sadské, který nás ohrožuje v postupu na republikové finále.

Poslední zápasy sehrajeme tento víkend, a to na domácí palubovce v sobotu v 10,30 přivítáme Strakonice a v neděli v 10,00 celek USK Praha.

Doufáme ve Vaši podporu a věříme v postup na republikové finále ve Strakonicích 26.-29.4.2018.

Gary, Fidži a Dráža s kočkami U14

U17

Pondělí 9.4. – BK SLUNETA UL: BK CHOMUTOV

Včera jsme odehráli předposlední utkání finálové skupiny ligy U17. Hostili jsme Chomutov a zvítězili jsme v pěkném utkání a po boji 79:68. I přes velké množství taktických a technických chyb, často končících ztrátami míče, jsme dokázali po většinu utkání držet soupeře pod solidním tlakem a tím jsme ho přinutili k daleko většímu množství chyb a ztrát, než bylo na naší straně. V závěru utkání se soupeř ještě vzepjal k zvýšené agresivitě a ke hře vabank z pohledu tříbodových střel, což mu přineslo pár minut do konce přiblížení ve skóre o -6 bodů. Naštěstí nás uklidnily 2 nezaplatitelné útočné doskoky Máti Wiesnera, které byly spojeny se zakončením a navýšením skóre o uklidňujících 10 bodů. Kromě Matěje Wiesnera lze jistě za výkon pochválit i Honzu Gabriela. Jeho bodový přínos je jen třešničkou na dortu postaveného na velmi dobré rozehrávce, hře pro tým a nepříjemné agresivní obraně, kterou častoval rozehrávku soupeře.

Čtvrtek 12.4 – BK SLUNETA UL: BK TYGŘI PRAHA

Ve čtvrtek hrajeme doma s Tygry Praha poslední utkání finálové skupiny U17. Zápas je od 18.00 a bude jistě napínavý, neboť na soupeřově půdě se rozhodovalo až v závěru a zvítězili jsme jen velmi těsně.

bob

U19

V sobotu jsme odehráli zápas na půdě Kolína bez zraněného Michala Sedláka. Z počátku jsme se dostali do vedení, avšak domácí tým za podpory fanoušků zařídil obrat našimi zbytečnými chybami a po první čtvrtině vedl Kolín 14:12. Druhá čtvrtina byla pro náš celek osudová a při nepříznivém a nepochopitelném verdiktu rozhodčího, byl náš pivot Martin Wagner vyloučen. Opět naší stíhací jízdu ukončovaly ztráty a o poločase jsme prohrávali 32:21. Ve druhém poločase jsme doufali ve zvrat, jenže naše chyby stále nebyly uzavřené. Sice jsme se už dokázali dostat ke koši a skoro každou šanci jsme proměnili, ale domácí celek zápas nenechal strhnout na naši stranu a vždy po naší ztrátě potrestal košem a tím si až do konce utkání dokázal udržet vedení kolem 10 bodů a zápas skončil naší prohrou 65:54.

V neděli jsme potřebovali vyhrát nad Hradcem Králové abychom mohli bojovat o postup do extraligy. I za nepříznivých podmínek velmi brzkého začátku utkání (8:30) jsme do zápasu šli s dobrou a bojovnou náladou. Celkem jako klišé na začátku každé čtvrtiny nám domácí dali 2 koše ale díky výborné obraně, kterou jsme předváděli po celou sezónu, jsme si vypracovali bodový náskok 25 bodů a v poločase jsme vedli 15:38. Soupeře jsme už nepustili do žádného sporu s naším náskokem a zápas jsme vyhráli 49:67. Poslední minutu utkání dohrávali chlapci ročníku 1999 (Josef Pokorný, Martin Hromádka, Martin Wagner, Ondřej Sobotka + na lavičce zraněný Michal Sedlák), kteří hráli poslední zápas v mládežnických kategoriích a tím se s nimi prozatím loučíme a přejeme jim hodně úspěchů do dalších let.