Basket po víkendu

výsledkový servis

Muži B

Levharti to myslí s postupem opravdu vážně, a i našemu týmu nadělili stovku. Začátek 15:0 pro domácí, ale pak jsme se trochu osmělili a do půlky hráli dosti slušný basketbal. Druhá polovina utkání v našem podání opět špatná. Vrcholem našeho zmaru byla závěrečná tří minutovka, kdy jsme obdrželi 18 bodů v řadě. Ale je faktem, že se chomutovský tým svojí kvalitou zcela vymyká ostatním týmům Severočeské ligy.

BK Levharti Chomutov – SLUNETA Ústí nad Labem 105 : 59 (30 : 14, 23 : 21, 28 : 8, 24 : 16)

USK

Z prvních venkovních zápasů si přivážíme jednu výhru, kdy jsme po super výkonu v Radotíně propadli v úvodu zápasu v Písku.

V sobotu jsme ve skvělé atmosféře v černošické hale dokázali skvělou obranou zadusit domácí Wolves. Po vyrovnaném prvním poločase jsme dokázali v tom druhém odskočit na dvouciferný rozdíl a v klidu dovedli zápas k výhře!

BK Wolves Radotín  vs.  Sluneta USK       52:65

V neděli v Písku jsme proti agresivnímu, rychlému týmu rychle prohrávali vysokým rozdílem a celá první čtvrtina byla tragická. Ačkoliv jsme se během druhé a třetí čtvrtiny dokázali dostat až na rozdíl pouhých 7 bodů, obrat jsme nedokázali dokonat a sršni nám opět utekli. Zkrátka naše obrana byla plná Písku a dost to drhlo.

Sokol Písek „B“  vs.  Sluneta USK              81:58
Statistiky:

Prohra v Písku nás mrzí, ale domácí byli tentokrát lepší. I tak jsme ale rádi, že jsme se dokázali vrátit do zápasu, ačkoliv to nevedlo k happy endu. Příští domácí zápasy odehrajeme doma proti Mariánským Lázním a Rokycanům.

Víťa

U12

Levharti Chomutov – Sluneta 38 – 56

Levharti Chomutov – Sluneta 38 – 68

Pokračování regionálního přeboru chlapců U12 nás tentokrát zaválo do Chomutova, kde jsme vyzvali místní Levharty. A vůbec jsme se jich nezalekli a vezeme dvě zasloužené výhry, přestože cesta k nim nebyla vůbec jednoduchá. Dvě omluvy na poslední chvíli nakonec způsobily, že na zápasy jsme odjeli pouze se 13 hráči, což není úplně moc. Navíc na druhé utkání odpadl Ben kvůli zranění kolena (snad to nebude nic vážného). Takže sice méně hráčů, zato každý dostal dost prostoru se ukázat a k radosti trenérů toho skutečně většina hráčů naplno využila. Takže můžeme chválit a rádi to činíme. Kluci bojovali ze všech sil, někteří občas museli bránit výrazně vyšší protivníky, ale neuhnuli z jediného souboje, a právě úspěšné doskakování pod oběma koši nám hodně pomáhalo. Dobrá obrana byla klíčem k první výhře, a když se nám ve druhém utkání začala dařit i střelba ze střední vzdálenosti (což je asi tak metr a půl od koše) a zdálky (což je všechno, co je dál), výsledkem bylo ještě výraznější vítězství. Takže klukům děkujeme za velmi dobré výkony (plus extra poděkování pendlům z U13, s nimi vždycky naše kvalita hodně naroste) a děkujeme i rodičům za dopravu a povzbuzování.

Zajda a Naďa

U17 – dívky

Tento víkend hostily kadetky U17 Varnsdorf a Mladou Boleslav. Oba soupeře jsme znali a byli jsme na ně dobře připraveni. Sobotní utkání, hráno netradičně v sobotu dopoledne, jsme sice vyhráli, ale až díky zlepšenému výkonu v druhé půlce. Soupeř přijel s vysokými hráčkami a náš tým potřeboval celou první půli na zahřátí. Po přestávce jsme začali konečně běhat do protiútoku a soupeř se nestíhal vracet a výsledkem bylo jasné vítězství.

SLUNETA Ústí n. L. - Basket Severočesko 74:52 (14:8 24:20 51:36)

Střelci SLUNETA: Štréblová 16, Maruštíková 14, Krejčová 11, Davidová 10, Krišková 9, Riegertová 8, Pekárková 4, Ryvolová 2

Nedělní utkání proti Pastelce Mladá Boleslav bylo hodně specifické a trochu zvláštní, hodně dlouho bych musel pátrat v paměti, kdy jsem takové zažil jako trenér nebo hráč. Z našeho herního projevu sice sršela velká vůle po vítězství a obrovská bojovnost, ale procento střelby bylo žalostné, ale teď přijde to „zvláštní“ a zároveň vynikající, i přesto bídné procento střelby jsme dali do poločasu 52 bodů. Když budu hledat příčinu, tak to bude nejspíše tím, že jsme celý zápas vytvářeli na soupeře enormní tlak po celém hřišti a střídali obrany a z toho pramenilo mnoho „šoupáků“. Rozhodujícím faktorem nakonec byla nejlepší hráčka soupeře, která nasbírala rychle 4 fauly a už se nemohla zapojit tolik do obrany a naše hráčky to velice dobře přečetly a využily toho. S pohodlným náskokem už během třetí čtvrtiny jsem mohl prostřídat všechny hráčky a udržovat vysoké tempo hry. Soupeř nakonec rezignoval fyzicky a vlastně i psychicky.

SLUNETA Ústí n. L. - Pastelka MB 114:88 (22:19 52:38 84:62)

Střelci SLUNETA: Štréblová 29, Riegertová 18, Krišková 16, Davidová 15, Maruštíková 14, Pekárková 8, Ryvolová 6, Krejčová a Lebedová po 4

Holky určitě zaslouží pochvalu za velkou bojovnost, což si dvě hráčky odnesly zraněními, ale věřím, že po takovém vítězném výkonu to rychle přebolí a do konce týdne budeme zase všichni pohromadě. Dobrá práce kočandy. V neposlední řadě chceme všichni poděkovat skvělému fanklubu v hledišti za podporu – DÍKY.

Vláďa a Naďa

U14 – dívky

V sobotu po poledni nastoupila děvčata U14 proti Chomutovu, který měl stejnou bilanci jako my, a to dvou vítězství a jedné porážky. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a soupeř nás za každou chybu nekompromisně trestal. My si bohužel díky zatažené obraně domácích nevypracovali moc jasných příležitostí a po 15 minutách jsme prohrávali 26:39. Po time outu jsme přece jen stáhli manko na poločasových 34:39. Do druhého poločasu jsme nastoupili tak jak jsme si v poločase řekli, a to s velkou energií a bojovností a po pěti minutách třetí čtvrtiny vedeme 50:39. Povedla se nám tedy málo vídaná bodová šňůra 24 bodů za sebou na přelomu druhé a třetí čtvrtiny, která rozhodla o našem vítězství. Pochvala celému týmu za druhý poločas a dodržování taktických pokynů.

Fidži a holky U14

U13 – dívky

První dvě výhry zaznamenaly hráčky U13, když si pro jednoznačné výhry zajely v předehrávce na palubovku Litoměřic. Družstvo složené převážně z hráček U12 rychle zapomnělo na první dvě vysoké porážky od Chomutova a nastoupilo do zápasů velice soustředěně. Aktivní obranou po celém hřišti jsme získali spoustu míčů a když se k tomu přidalo i umění dát koš, zvítězili jsme dvakrát vysokým rozdílem. Nesmíme usnout na vavřínech a za 3 týdny potvrdit vítězství na domácí palubovce proti Liberci. Pochvala všem hráčkám a poděkování rodičům za podporu v hledišti.
1. zápas Slovan Litoměřice - Sluneta Ústí nad Labem 22:71
2. zápas Slovan Litoměřice - Sluneta Ústí nad Labem 27:82

Fidži a holky U13

U11 – dívky

Sobota byla opět ve znamení basketbalu. Čekala nás další fáze přípravných turnajů, tentokrát před domácím publikem. V prvním zápase jsme si poradily s Litoměřicemi, holkám se povedla zejména 2. čtvrtina, kterou vyhrály poměrem 16:2. Zápas skončil 45:20 pro SLUNETU. Dalším soupeřem byl Chomutov, který neměl v Ústí zrovna nejlepší sobotu. Prohrály nejen v kategorii U12, ale i v U14. Skvělý výkon podala zejména Amálka Kolaříková a Majda Šidáková, která vsítila důležité koše, když se lámal zápas. Po konečném hvizdu zářilo na tabuli skóre 33:20 pro naše holky. Posledním soupeřem byl Varnsdorf, který v sezóně ještě nevyhrál a na minulém turnaji v Chomutově jsme zvítězily vysokým rozdílem. Zápas v Ústí byl ale úplně jiný. Únava byla znát jak na hráčkách, tak na rozhodčích. Slečny pískaly ve dvou celý den a měly toho plné zuby. Bohužel se únava dost podepsala na předvedeném výkonu a poslední zápas už neměl s basketbalem mnoho společného. Snažily jsme se s Muškou dát větší šanci „lavičce“. Ze zápasu se stalo nečekané drama, které jsme nakonec zvládly a vyhrály těsným rozdílem 29:24.

Další zápasy nás čekají 17. listopadu ve Varnsdorfu.