Basket po víkendu

Všechny výsledky z posledních dní hezky pohromadě.

SLUNETA USK: Skoro senzace a marnost v obraně

Takhle jednoduše by se dal popsat náš víkend, z kterého si vezeme dvě prohry. V sobotním utkání jsme sehráli pěkný zápas se suverénním Chomutovem, když jsme mu byli důstojným soupeřem po celý zápas a kdybychom se vyvarovali pár chyb, mohli jsme pomýšlet i na výhru. Chomutovští jsou však zkušení matadoři a pohlídali si svou sérii vítězství.

Levharti Chomutov  vs  SLUNETA USK 89:83

V neděli se nám ale hrubě nepovedlo navázat na sobotní výkon a to zejména v obraně. Nebyli jsme schopní vyřešit ani obyčejný pick and roll a Žižkov byl od začátku ve vysokém vedení. Když bráníte jen asi tak 8 minut z celého zápasu, vyhrát se bohužel nedá. Jediným pozitivem může být 79 vstřelených bodů na hřišti soupeře, ale dostat 89 je prostě moc.

Sokol Žižkov  vs  SLUNETA USK 89:79

Ačkoliv jsme dostali oba dny stejně bodů, 89 od Chomutova je skutečně něco jiného než 89 na Žižkově. Nezbývá nám nic jiného, než vyhrát poslední dvě utkání a udržet třetí místo v tabulce.

Děvčata U15

HB Basket Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 78:62 (24:22, 50:38, 67:54)

Od první minuty holky tahaly nohy a byly všude o krok později, nicméně aktivní hrou do koše jsme si od soupeře vykoledovaly spoustu trestných hodů, díky nimž bylo skore po první čtvrtině pouze o 2 body. V druhé čtvrtině jsme začali kupit triviální chyby na úrovni mladších minižaček, nechytali jsme míče, nedávali zpod koše a tak nám soupeř utekl na rozdíl 12ti bodů. V druhé půli už se zápas dohrával, my se nikdy nepřiblížili na jednociferný dostřel a tak HB zaslouženě vyhrává. Únava z jetlagu z USA byla znát, nicméně rozhodně nebyla důvodem, abychom odehrály opticky jedno z nejhorších utkání v letošní sezoně.

Body: Hnízdilová 19, Svobodová 18, Salaková 9, Trieblová 6, Herišerová 5, Vondráčková 3, Rapková 2

SLUNETA Ústí nad Labem - TJ Sokol Kladno 103:46 (26:10, 45:29, 77:38)

Hned druhý den po špatném pražském výkonu jsme ve středu přivítali vítěze nadregionální ligy a to tým z jágrovského Kladno. Žádná hráčka s legendárním číslem 68 proti nám nenastoupila a tak jsme se neměli čeho bát. Již po první čtvrtině bylo tatřka rozhodnuto, ačkoliv v druhé části nás hosté svojí zonovou obranou na chvíli zastavili a dokonce se jim před poločasem povedlo udělat bodovou šňůru 9:0. Vstup do druhého poločasu však patřil opět nám a tak si připisujeme první výhru v roce 2020. Stínem utkání je zranění dvou hráček, které se přidaly na již tak početnou marodku.

Body: Hnízdilová 33, Svobodová 30, Trieblová 22, Vondráčková 4, Herišerová a Salaková po 2

Hned zítra (úterý 18.2.) budeme potřebovat vaše hlasivky a to od 17:00 na Specce, kde se utkáme s pražskou Slovankou, kde jsme v lednu podlehli 74:49. V sobotu pak opět na domácí palubovce, tentokrát však na Doběticích, přivítáme jihočeské Strakonice. V obou zápasech je zatím nejisté kdo bude moci nastoupit a tak dostanou opět prostor všechny (zdravé) hráčky.

Fidži a cestovatelky U15

U17 liga dívek - finálová skupina

Až tento víkend jsme zahájili finálovou skupinu z důvodu odložení utkání kvůli jarním prázdninám. Bohužel nám chyběla rozehrávačka Měla Štréblová a dlouhá Klára Vondráčková ( zranění kotníku). Obě hračky základní pětky. Ale i tak jsme se chtěli poprat o vítězství.

V sobotu jsme vyrazili do Plzně.

Veděli jsme, že to nebude nic jednoduchého. Hráčky Plzně byly dravé a velmi dobře bránily a to se pak projevilo na naší rozehrávce. Trápil nás špatný návrat do obrany a tím pádem jsme dostávali jednoduché koše. My jsme se naopak na veškeré koše hodně nadřeli. A zápas bohužel prohráli.

Konečný výsledek 80:64

V neděli nás čekal soupeř Tygři Praha, který nás výškově prevyšoval. Do zápasu jsme vstoupili s mnohem větším nasazením a chutí po vítězství než v sobotu. Obrana byla mnohem lepší a dařilo se nám dávat jednoduché koše z rychlých protiútoků. Chce to ještě trochu ubrat na zbrklosti, ze které pak vznikají hloupé chyby a trochu více si vážit získaných míčů. A také se více řídit a poslouchat, co rádi trenér (ka). Zápas byl po celou dobu hodně vyrovnaný, ale bohužel prohra o 2 body (77:75) nás velmi mrzí. Holky, ale určitě za dnešek zaslouží pochvalu.

Ve finalové skupině může prohrát každý s každým a bude to ještě dlouha cesta. Pokud myslíme na postup, budeme muset urvat nějaké to vítězství i z venkovních utkání a hlavně udržet domácí neporazitelnost. Hlavy hore a jedeme dál Sluneta.