Basket po víkendu

Neúspěšný víkend za sebou mají kluci U15 a juniorky U19...

Extraliga chlapců U15

Tento víkend nás čekaly první dva zápasy extraligy na domácí půdě a atmosféra byla zuřivá.

V sobotu jsme se utkali s týmem Tygři Brno a už od začátku jsme měli problémy hlavně s obranou. V útoku se nám také moc nezdařilo. Celou dobu jsme se snažili nastartovat linii košů, abychom dorovnali, ale nepovedlo se nám to, takže jsme zápas prohráli 44:66.

V neděli nás čekala Opava, se kterou jsme ze začátku neměli problémy, pak jsme však polevili. Táhlo se to až do poslední čtvrtiny, kde jsme začali dobře bránit a dařilo se nám i v útoku. Bohužel Opava měla z prvního poločasu velký náskok, který jsme nedokázali dohnat, a proto jsme i s Opavou prohráli 74:83.

V dalších zápasech se budeme snažit napravit první nezdary zejména tvrdší obranou, týmovým pojetím a hlavně tím, že se budeme naši milovanou hrou zejména bavit.

Filip Brodský a Saša

Liga juniorek U19

Poslední dva zápasy musely absolvovat juniorky U19, zajížděly k nim na venkovní hřiště a navíc poměrně daleko. A cestování v kombinaci se svátky, nám moc nesvědčí. Do zápasu s Jabloncem jsme vstoupili hodně laxně a soupeř se po několika minutách chytil a rozjel střeleckou show. Naše hráčky byly tak zaskočené, že soupeř vlastně bojuje, běhá, skáče a vlastně klade odpor, že se z toho šoku už nevzpamatovaly, drtivá prohra o 50 bodů je velkým vykřičníkem pro náš přístup k některým zápasům. V neděli, v Trutově, kdy nám už chyběly další dvě zraněné hráčky, jsme sice moc chtěli, ale ani zde jsme se nemohli vyhrabat ze sobotní mizérie. Spousta neproměněných jasných šancí zapříčinila další porážku. Každopádně tyto dvě prohry musíme brát jako ponaučení do budoucna a z pohledu do tabulky je jasné, že ani dvě výhry by nám nezajistily účast ve finálové skupině. Pro zbytek sezóny to tedy znamená, že budeme hrát Play-out skupinu, která se skládá s dosavadních týmů, akorát bez prvního Jablonce a druhého Brandýsa.