Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: Smolná porážka v Liberci

Do Liberce jsme jeli v oslabené sestavě. Chyběli Kuba Bár, Michal Sedlák (oba hráli 2.ligu za USK) a také Martin Stavěl, který se zranil na úterním tréninku. Mezi navrátilce je možné počítat Marka Vorlíčka. Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně a to hlavně v obraně. Domácí rychle zakončovali a zejména Smeták nás na začátku zlobil svými jednoduchými koši z vymezeného území. Po tajmu začínáme konečně bránit a ještě do konce čtvrtiny vyrovnáváme. Do poločasu se vývoj dramaticky nemění a zápas je stále vyrovnaný. Domácí si drží neustále mírné vedení i po velké přestávce a my jsme stále na dostřel v rozmezí 3-5 bodů rozdílu. Když už to vypadá, že nás liberečtí "urvou" (vedení o 9 bodů v poslední čtvrtině), tak se opět zmátoříme a skóre dotahujeme. Závěr je doslova infarktový. Za vyrovnaného stavu zahrajeme 2x systém tak, abychom dostali míč do spodního postavení, ale ani jednou této situace nedokážeme plně využít i když vše vyjde, jak má. Rozdílovou šestku proměňuje Smeták. Máme ještě poslední útok, dokážeme si vytvořit otevřenou střelu, ale neproměňujeme a tak v závěru zápas ztrácíme. Domácí byli po většinu utkání mírně před námi, ale i tak se zápas dal vyhrát. Rozhodly naše neproměněné šoupáky a také katastrofální šestky. Minuli jsme jich plných šestnáct, což při vyrovnaném utkání hraje klíčovou roli.

USK Slávia Liberec - SLUNETA Ústí nad Labem 78:77 (23:25, 43:39, 63:65)
Střelci SLUNETA: Vorlíček 21 (1x3, 7/5), Zajíc 19 (3x3, 9/6), Anderla 13 (8/5), Fiala (2x3, 2/1), Sobotka 8, Feigl 4 (6/2), Vágner 2 (2/0), Andrenacci 2, Jeřábek nenastoupil
Střelci Liberec: Smeták 21, Mraček 18, Šviha 16...
Diváci: 40

SLUNETA USK: Do sezony jsme vykročili pravou nohou

Dokonalé to rozhodně nebylo, ale nový ročník jsme odstartovali dvěma výhrami. V sobotu jsme po lehce nervózním začátku rychle přebrali otěže zápasu a proti soupeři, který přijel v ne úplně optimální sestavě s několika dorostenci, dominovali až do konce. Podařilo se nám udržet koncentraci až do posledního zahoukání klaksonu a vyhráli jsme vysokým rozdílem.

SLUNETA USK  vs.  BK Mariánské Lázně       112:57

V neděli už nás čekal daleko zkušenější soupeř, který měl na soupisce několik ostřílených matadorů z nejvyšších soutěží. Opět se nám nepodařil začátek a rokycanští nás přehrávali. Špatně se nám hrálo do zóny a nepadaly střely z dálky. Od druhé čtvrtiny jsme ale rapidně přidali v obraně a díky tomu jsme dávali jednoduché koše z protiútoků. Zároveň jsme se trefili i pár trojek a soupeř, který točil užší rotaci hráčů, odešel fyzicky. V poklidu jsme pak dokráčeli i k další výhře.

SLUNETA USK  vs.  SKB Rokycany                  79:66

Sobotní utkání bylo ideální na rozkoukání se v novém ročníku, ale nedělní dva body se nerodily vůbec lehce. Výkony měly pár mezer, ale zejména naše nasazení a intenzita na obranné polovině nás udržely ve hře. Děkujeme všem, kteří nás přišli podpořit a za 14 dní se opět vidíme na koleji!

U14 – chlapci

BŠ Tygři Praha - SLUNETA Ústí n. L. 84:35 (26:8, 47:14, 64:21)

V neděli jsme dostali v Praze lekci z rychlosti, nasazení, bojovnosti, efektivity. A to jak v obraně, tak v útoku. Tygři nás rozcupovali a následně spláchli jako papír. Stejné měřítko  bohužel snesli jen někteří naši hráči a jen v ojedinělých okamžicích.

Péca

U17 liga dívek

Zdravíme naše fanoušky a i my jsme zahájili sezónu.

V sobotu jsme hráli na půdě Poděbrad a soupeře jsme k ničemu nepustili a tak si v klidu dokráčeli pro vítězství 111:35.

V neděli jsme zajížděli do Brandýsa a věděli, že toto již bude utkání o něčem úplně jiném než v sobotu. Soupeř měl výškovou převahu, ale my se snažili hrát rychle do koše. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a tak v poločase jsme drželi vedení 31:29. Ani v sobotu a ani v neděli se nám nedařila střelba z dálky a tak nás drželo ve hře slušné procento šestek  ( 33/22 ). Tři minuty před koncem vyrovnané skóre a tak rozhodla kapitánka domácích trojkou, dvojkou a čtyřmi proměněnými šestkami. Prohra 73:65 bude možná bolet, ale doufám, že ji soupeři doma vrátíme.

Děkujeme fanouškům za podporu.

Kočky U17, Gary a Cipí

U12 - dívky

V sobotu jsme odehráli dva zápasy proti Litoměřicím. První zápas jsme začali dobře, první čtvrtina se holkám povedla velmi dobře. Ve druhé čtvrtině nám to přestalo padat. Nakonec holky zabojovaly a vybojovaly krásnou těsnou výhru.

BKS-LTM 31:29 (10:2, 12:14, 17:21)

Druhý zápas už byl o něco klidnější a tak i druhé vítězství tento víkend patřilo nám. Holky odehrály krásné zápasy. Fanouškům děkujeme za podporu.

BKS-LTM 46:36 (17:6, 24:14, 34:26)

Bassti a Klárka

Ač dívky U14 o víkendu 2x podlehly, i tak od trenérů dostaly pochvalu

Dívky U14 se o víkendu 5. 10. - 6. 10. 2019  vydaly na spací zájezd do Jičína a Trutnova. Soupeřky to byly velmi kvalitní a my věděli, že nám nedají nic zadarmo a nebudou nás šetřit i přes náš výškový a věkový hendicap.

BSK Jičín x SLUNETA 80:38  (21:2 44:9 64:24)

Sobotní utkání jsme odehráli na palubovce Jičína. Hned po příjezdu bylo jasné, že budeme hrát fyzicky náročný basketbal. První poločas nám vůbec nevyšel a po špatné koncentraci děvčat nám soupeř utekl v poločase na výsledek 44:9. Bohužel toto pro nás bylo rozhodující. Druhý poločas po debatě v šatně jsme se vzpamatovali a děvčata opět pracovala, jak měla. Slova chvály se hledají těžko za výkon předvedený v první půli, avšak i přes to musíme vyzdvihnout druhou půlku za výbornou bojovnost urvat alespoň co nejlepší výsledek.

BK Loko Trutnov x SLUNETA  69:37  (18:12 38:18 52:33)

Neděle se vyvíjela v úplně jiném světle. Děvčata se oklepala ze sobotního výkonu z první půle a hned od začátku navázala na výbornou druhou půli ze soboty. Dravost a chtíč zvítězit nás táhla celý první poločas. Bohužel v náš neprospěch jsme nasbírali velký počet faulů, a tak jsme byli nuceni míchat se sestavou. První půle skončila „jen” 38:18. Druhá půle se nesla ve stejném duchu, avšak fauly byly rozhodující a finální skóre se zastavilo  na mínus 32 bodech. Děvčata naopak v tomto zápase musíme opravdu pochválit. Bojovali až do konce a s naším výškovým a věkovým handicapem jsme urvali dobré skóre.

Věříme, že v domácích utkáních předvedeme lepší výkon a budeme schopni celky více podráždit a urvat doma dvě výhry.