Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B: S lídrem soutěže prohráváme

Odehráli jsme zápas proti lídrovi soutěže a nutno napsat, že to z naší strany nebyl úplně špatný výkon. Přinutili jsme soupeře hrát se svou největší hvězdou na hřišti přes 30 minut. Do utkání jsme nastupovali v okleštěné sestavě, ale to je už letošní standardní stav. Ve své postatě o výsledku rozhodly 2. a 3. čtvrtina, které stanovily ráz utkání. V těchto chvílích se prosazoval hlavně Kuba Houška, jehož zkušenosti a přesná ruka určily hlavní rozdíl ve skóre. Náš tým se trápil v útoku, ale s tím se potýkáme od startu soutěže. Chybí nám větší pohyb a souhra v postupném útoku. V obraně jsme vsadili na agresivnější pojetí a docela to slavilo úspěch. Soupěř dal 80 bodů, což je relativně hluboko pod jeho sezónním průměrem. Na druhou stranu hodně košů jsme obdrželi z rychlého protiútoku a ze hry jeden na jednoho z perimetru, což by se tak lehce stávat nemělo. To je ale už o každém jednotlivci v našem týmu, aby se kousl, chtěl ubránit a vracet se do obrany.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Levharti Chomutov 56 : 80 (16 : 23, 9 : 17, 9 : 18, 22 : 22)
SLUNETA: Sedlák 16 (3 x 3, 3/3), Zajíc 11 (3 x 3), Feigl 11 (2 x 3, 5/1), Andrenacci 5 (1 x 3, 2/0), Anderla 4, Sobotka 4, Fiala 3 (1 x 3), Jeřábek 2, Zikmund 0
TH: 10/4 (40,0%)
Chomutov: Houška 29, Pacák 14, Stria 13, Boyko 11,...
TH: 10/6 (60,0%)
Rozhodčí: Šmíd, Rosenberger
Diváků: 45

Začala nám druhá půlka sezóny, kde budeme bojovat o co nejlepší umístění, budeme se učit vyhrávat a budeme se snažit hrát basketbal, který bude bavit všechny zúčastněné (krom soupeřů).

Komentář k zápasu od Ondřeje Nováka: "První čtvrtinu jsme hráli docela dobře, až na nějaké momenty, druhou část jsme zkazili. Hned ve třetí čtvrtině jsme to ještě mohli  ztáhnout, kdyby jsme běhali zpátky do obrany."

Komentář k zápasu od Kuby Gabriela: "Začátek se nám moc nepovedl, hned potom si vzal náš trenér time out a potom jsme začali hrát ten sport, který máme rádi. Pramenili z toho otevřené střely a občas i lehké nájezdy. V 7. minutě čtvrté čtvrtiny hosté dokázali snížit až na 8 bodů, ale v tu chvíli jsme opět zapli a tak z toho bylo vítězství o 21 bodů. Doufám že se od této výhry odpíchneme a budou to jen samé výhry."

Saša Novák

U13 – chlapci

Válečníci Děčín - Sluneta Ústí n. L.  37:41 (6:8, 17:20, 24:29)

Do prvního utkání jsme vlétli s velkou chutí hrát, zásluhou toho jsme měli několik zisků a následných šancí ke skórování, ale ani jednu jsme nevyužili. Naopak soupeř po dvou minutách proměnil první střelu na koš a otevřel bodový účet zápasu. To celé tak nějak nastínilo další průběh, kdy jsme nebyli schopni naši herní převahu nikterak více trestat a zúročit. Spoustu útoků jsme promarnili, naopak soupeř občas proměnil každou haluz. Přesto jsme byli neustále ve vedení, ale chabém resp. neodpovídajícím našemu snažení. V závěru zápasu šel soupeř navíc do těsného vedení, které jsme si ale vzali po chvíli zpět a již ho naštěstí udrželi.

Válečníci Děčín - Sluneta Ústí n. L.  42:41 (5:10, 16:25, 31:33)

Průběh druhého utkání byl opět provázen naší nervozitou. Přesto poločasové skóre bylo trochu optimističtější než v prvním klání. Třetí čtvrtinu jsme hrubě nezvládli. I když jsme měli opět množství získaných míčů a jen jeden ztracený, nedokázali jsme se v útoku prosadit. A celou čtvrtinu navíc nepochopitelně prohrát 15:8 při naší (ne)úspěšnosti dvojtaktů 11/1. Přesto jsme zůstali ve vedení, ale ztratili poločasový náskok. Poslední čtvrtina už pak byla kdo s koho a my bohužel díky naší nervozitě, frustraci a zbytečným ztrátám v konečném účtování tahali za kratší konec. Soupeř šel půl minuty před koncem do jednobodového vedení a my už na to nenašli při naší chabé potenci odpověď.  Na závěr z tohoto zápasu jen pár čísel. Z 31 dvojtaktů jsme proměnili pouze 8! Střelba z pole 37/10. Získané míče 40, k tomu 28 doskoků pod oběma koši. Ztracených míčů 23.

Péca a Sedlo

Extraliga dívek U15…

…nezačala pro nás kladně. Čekal nás zájezd na druhou část republiky a to do Havířova a Ostravy. V sobotu jsme od 17,00 začali proti Havířovu. Vstup do utkání byl nervózní z obou stran a tak po první čtvrtině soupeř vedl 20-17.  Do poločasu včas soupeř odskočil a na tabuli svítilo 50-35. V přestávce jsme se snažili holkám vysvětlit, co je špatně a doufali, že se nám podaří zápas otočit. Nedala se holkám odepřít snaha, holky stahovali náskok soupeře, co to šlo až na rozdíl 4 bodů a tak po třetí čtvrtině bylo skóre 74-63 pro Havířov. V poslední čtvrtině již opět soupeř náskok navýšil a tak jsme prohráli 96-76. Nejvíce nás trápily jednoduché ztráty ( 39 ) a nedané jednoduché koše (44 nedaných z pod koše) a to nás stálo možné vítězství. Tak nohy na ramena a úprk na vlak, který jede směr Ostrava za 20 minut.

V neděli nás čekal soupeř z Ostravy, kterému jsme chtěli vrátit porážku z loňska o pět bodů. Jak my, tak ani soupeř neměl svou nejlepší hráčku a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Vstup do utkání byl velmi ospalý z obou stran, ale díky dvěma trojkám v závěru první čtvrtiny jsme vedli 18-15 po první čtvrtině. Soupeř hrál skoro po celou dobu utkání zónu a tak naše holky dostaly prostor jak ke střelbě, tak i k možným nájezdům. Ve druhé čtvrtině se skóre stále přelévalo z jedné strany na druhou a do šaten se šlo za stavu 35-32 pro soupeře. Druhý poločas byl stejný jako první a tak se šlo do koncovky. Dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávali o 9 bodů. Nic méně po našem oddechovém čase holky hrábly na své dno a dotáhly se až na tři body. Máme poslední oddechový čas, do konce 8 sekund, prohráváme o tři, akce narýsovaná střelba krásně vystřelená, ale nepadlo na možné prodloužení. Druhý den byl již lepší, jak poměr ztrát a zisků. Střelba byla lepší a i jednoduché koše. Možná jsme měli vytvořit větší tlak na hráče s míčem i za cenu faulu (celkem našich 10 faulů). Nicméně návrat dom, na nádraží příjemný obídek, užité Pendolíno i hry v něm a za 14 dní doma.

Díky všem i našemu jedinému fanouškovi Vláďovi za podporu Gary, Dráža.

U13 - dívky

Holky U13 vyrazily do nedalekého Děčína vybojovat další dvě vítězství a potvrdit druhé místo v tabulce. To se také povedlo. Soupeř patřil k těm slabším, nicméně svojí bojovností nám nedal čas oddychnout a vzlášť v druhém poločase měl povedené pasáže. My však vždy rozhodli obě utkání v první čtvrtině a i v nekompletní sestavě si připsali čtyři body do tabulky. V následujícím kole zajíždíme na palubovku Chomutova a to bude jistě jiné kafe, nicméně i tam se hodláme poprat o dobrý výsledek.

1. zápas Válečníce Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 12:97 2. zápas Válečnice Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 13:76