Muži B: S lídrem soutěže prohráváme

Odehráli jsme zápas proti lídrovi soutěže a nutno napsat, že to z naší strany nebyl úplně špatný výkon. Přinutili jsme soupeře hrát se svou největší hvězdou na hřišti přes 30 minut. Do utkání jsme nastupovali v okleštěné sestavě, ale to je už letošní standardní stav. Ve své postatě o výsledku rozhodly 2. a 3. čtvrtina, které stanovily ráz utkání. V těchto chvílích se prosazoval hlavně Kuba Houška, jehož zkušenosti a přesná ruka určily hlavní rozdíl ve skóre. Náš tým se trápil v útoku, ale s tím se potýkáme od startu soutěže. Chybí nám větší pohyb a souhra v postupném útoku. V obraně jsme vsadili na agresivnější pojetí a docela to slavilo úspěch. Soupěř dal 80 bodů, což je relativně hluboko pod jeho sezónním průměrem. Na druhou stranu hodně košů jsme obdrželi z rychlého protiútoku a ze hry jeden na jednoho z perimetru, což by se tak lehce stávat nemělo. To je ale už o každém jednotlivci v našem týmu, aby se kousl, chtěl ubránit a vracet se do obrany.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Levharti Chomutov 56 : 80 (16 : 23, 9 : 17, 9 : 18, 22 : 22)
SLUNETA: Sedlák 16 (3 x 3, 3/3), Zajíc 11 (3 x 3), Feigl 11 (2 x 3, 5/1), Andrenacci 5 (1 x 3, 2/0), Anderla 4, Sobotka 4, Fiala 3 (1 x 3), Jeřábek 2, Zikmund 0
TH: 10/4 (40,0%)
Chomutov: Houška 29, Pacák 14, Stria 13, Boyko 11,...
TH: 10/6 (60,0%)
Rozhodčí: Šmíd, Rosenberger
Diváků: 45

Zdroj: www.basket-sluneta.cz

 

Začala nám druhá půlka sezóny, kde budeme bojovat o co nejlepší umístění, budeme se učit vyhrávat a budeme se snažit hrát basketbal, který bude bavit všechny zúčastněné (krom soupeřů).

 

Ba Sparta Praha - BK Sluneta Ústí nad Labem  83:64 (https://www.cbf.cz/souteze/zapas_304055_soutez_2492.html

Komentář k zápasu od Ondřeje Nováka: "První čtvrtinu jsme hráli docela dobře, až na nějaké momenty, druhou část jsme zkazili. Hned ve třetí čtvrtině jsme to ještě mohli  ztáhnout, kdyby jsme běhali zpátky do obrany."

 

BK Kladno - BK Sluneta Ústí nad Labem 70:91 (https://www.cbf.cz/souteze/zapas_304058_soutez_2492.html)

Komentář k zápasu od Kuby Gabriela: "Začátek se nám moc nepovedl, hned potom si vzal náš trenér time out a potom jsme začali hrát ten sport, který máme rádi. Pramenili z toho otevřené střely a občas i lehké nájezdy. V 7. minutě čtvrté čtvrtiny hosté dokázali snížit až na 8 bodů, ale v tu chvíli jsme opět zapli a tak z toho bylo vítězství o 21 bodů. Doufám že se od této výhry odpíchneme a budou to jen samé výhry."

Saša Novák 

U13 – chlapci

Válečníci Děčín - Sluneta Ústí n. L.  37:41 (6:8, 17:20, 24:29) 

Do prvního utkání jsme vlétli s velkou chutí hrát, zásluhou toho jsme měli několik zisků a následných šancí ke skórování, ale ani jednu jsme nevyužili. Naopak soupeř po dvou minutách proměnil první střelu na koš a otevřel bodový účet zápasu. To celé tak nějak nastínilo další průběh, kdy jsme nebyli schopni naši herní převahu nikterak více trestat a zúročit. Spoustu útoků jsme promarnili, naopak soupeř občas proměnil každou haluz. Přesto jsme byli neustále ve vedení, ale chabém resp. neodpovídajícím našemu snažení. V závěru zápasu šel soupeř navíc do těsného vedení, které jsme si ale vzali po chvíli zpět a již ho naštěstí udrželi.

Válečníci Děčín - Sluneta Ústí n. L.  42:41 (5:10, 16:25, 31:33) 

Průběh druhého utkání byl opět provázen naší nervozitou. Přesto poločasové skóre bylo trochu optimističtější než v prvním klání. Třetí čtvrtinu jsme hrubě nezvládli. I když jsme měli opět množství získaných míčů a jen jeden ztracený, nedokázali jsme se v útoku prosadit. A celou čtvrtinu navíc nepochopitelně prohrát 15:8 při naší (ne)úspěšnosti dvojtaktů 11/1. Přesto jsme zůstali ve vedení, ale ztratili poločasový náskok. Poslední čtvrtina už pak byla kdo s koho a my bohužel díky naší nervozitě, frustraci a zbytečným ztrátám v konečném účtování tahali za kratší konec. Soupeř šel půl minuty před koncem do jednobodového vedení a my už na to nenašli při naší chabé potenci odpověď.  Na závěr z tohoto zápasu jen pár čísel. Z 31 dvojtaktů jsme proměnili pouze 8! Střelba z pole 37/10. Získané míče 40, k tomu 28 doskoků pod oběma koši. Ztracených míčů 23.    

Péca a Sedlo

Extraliga dívek U15…

…nezačala pro nás kladně. Čekal nás zájezd na druhou část republiky a to do Havířova a Ostravy. V sobotu jsme od 17,00 začali proti Havířovu. Vstup do utkání byl nervózní z obou stran a tak po první čtvrtině soupeř vedl 20-17.  Do poločasu včas soupeř odskočil a na tabuli svítilo 50-35. V přestávce jsme se snažili holkám vysvětlit, co je špatně a doufali, že se nám podaří zápas otočit. Nedala se holkám odepřít snaha, holky stahovali náskok soupeře, co to šlo až na rozdíl 4 bodů a tak po třetí čtvrtině bylo skóre 74-63 pro Havířov. V poslední čtvrtině již opět soupeř náskok navýšil a tak jsme prohráli 96-76. Nejvíce nás trápily jednoduché ztráty ( 39 ) a nedané jednoduché koše (44 nedaných z pod koše) a to nás stálo možné vítězství. Tak nohy na ramena a úprk na vlak, který jede směr Ostrava za 20 minut.

V neděli nás čekal soupeř z Ostravy, kterému jsme chtěli vrátit porážku z loňska o pět bodů. Jak my, tak ani soupeř neměl svou nejlepší hráčku a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Vstup do utkání byl velmi ospalý z obou stran, ale díky dvěma trojkám v závěru první čtvrtiny jsme vedli 18-15 po první čtvrtině. Soupeř hrál skoro po celou dobu utkání zónu a tak naše holky dostaly prostor jak ke střelbě, tak i k možným nájezdům. Ve druhé čtvrtině se skóre stále přelévalo z jedné strany na druhou a do šaten se šlo za stavu 35-32 pro soupeře. Druhý poločas byl stejný jako první a tak se šlo do koncovky. Dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávali o 9 bodů. Nic méně po našem oddechovém čase holky hrábly na své dno a dotáhly se až na tři body. Máme poslední oddechový čas, do konce 8 sekund, prohráváme o tři, akce narýsovaná střelba krásně vystřelená, ale nepadlo na možné prodloužení. Druhý den byl již lepší, jak poměr ztrát a zisků. Střelba byla lepší a i jednoduché koše. Možná jsme měli vytvořit větší tlak na hráče s míčem i za cenu faulu (celkem našich 10 faulů). Nicméně návrat dom, na nádraží příjemný obídek, užité Pendolíno i hry v něm a za 14 dní doma.

Díky všem i našemu jedinému fanouškovi Vláďovi za podporu Gary, Dráža.

U13 - dívky

Holky U13 vyrazily do nedalekého Děčína vybojovat další dvě vítězství a potvrdit druhé místo v tabulce. To se také povedlo. Soupeř patřil k těm slabším, nicméně svojí bojovností nám nedal čas oddychnout a vzlášť v druhém poločase měl povedené pasáže. My však vždy rozhodli obě utkání v první čtvrtině a i v nekompletní sestavě si připsali čtyři body do tabulky. V následujícím kole zajíždíme na palubovku Chomutova a to bude jistě jiné kafe, nicméně i tam se hodláme poprat o dobrý výsledek.

1. zápas Válečníce Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 12:97 2. zápas Válečnice Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 13:76

 Fidži a holky U13