Basket po víkendu

A máme tu přehled výsledků z víkendu.

Muži B: Upachtěné" vítězství nad děčínskou Juniorkou

Poslední a zároveň přeložený domácí zápas kalendářního roku 2019 jsme odehráli s děčínskou Juniorkou (původně se mělo hrát 13.12.). Nastoupili jsme bez Tondy Pištěckého a Jirky Fialy. Do utkání jsme vstoupili výborně a rychlou hrou jdeme rychle do vedení 10:2. Pak příchází naše hluchá chvíle v útoku, kdy doslova zapálíme několik jasných šoupáků. To je naše bolest od začátku sezóny. Touto nemouhoucností dostáváme soupeře zpátky do hry a ten dvěma slepenými trojkami Kuby Důry rychle dotahuje skóre. Víme, že právě těnto hráč a zkušený matador Randýsek jsou velmi nebezpeční sřelci z trojkové vzdálenosti. I přesto laxně přistupujeme k jejich obraně. Poločas prohráváme 34:37 a jasnými faktory tohoto výsledku jsou neproměňování 100% šancí, klasicky tragické trestné hody a také obranný doskok. Hosté několikrát útočí i 3-4x za sebou.

Druhá půle už se hraje vabank. Zkvalitníme obranu i obranný doskok, ale v útoku se nadále neskutečně trápíme. Zahazujeme další šance, neproměňujeme otevřené střely za tři body. Poslední minuta je doslova infarktová. Prohráváme 60:63 a bereme tajm. Po něm zahrajeme akci na trojku pro Michala Sedláka a ten konečně proměňuje a navíc je při pokusu faulován. Následnou šestkou posílá náš tým do vedení a na řadě je Děčín. Díky dobré obraně získáváme míč a čas v tuto chvíli běží pro nás. Pak ale nesmyslně opět přícházíme vlastní chybou o míč a poslední útok je tak na hostech. Ti si dojdou pro faul 10 vteřin před koncem a mají tím možnost jít dvěma šetkami do vedení. Naštěstí nepromeňují ani jednu, nám se podaří doskočit a utkání pak již dohrajeme.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Děčín Juniorka 64:63 (23:19, 34:37, 47:45)
Střelci SLUNETA: Sedlák 19 (4x3, 5/3), Anderla 19 (4/1), Bár 15 (1x3, 2/0), Sobotka 6 (2/0), Feigl 5 (1x3), Andrenacci, Vágner a Bartoš neskórovali

SLUNETA USK: Venku dvakrát úspěšně, ale hned pokračujeme dál!

Dokázali jsme uspět v Radotíně i v Příbrami a vezeme si domů plnou náruč bodů. Hned ve středu ale pokračujeme dalším zápasem, protože předehráváme derby v Litoměřicích.

V sobotu nás již tradičně v krásné nové hale v Černošicích přivítali radotínští, kteří nejsou letos v nejlepší sestavě a formě. Téměř celý zápas jsme se drželi mírně ve vedení, ale ne a ne se od soupeře odtrhnout. Trochu bezpečnější náskok jsme získali až na konci zápasu a získali tak důležitou venkovní výhru, která se nerodila vůbec jednoduše.

Wolves Radotín  vs.  SLUNETA USK             70:77

V neděli jsme po rozpačitém vstupu do utkání ovládli první poločas v Příbrami a vedli o 19 bodů. Ve třetí čtvrtině už to bylo o pětadvacet ale právě to nás nejspíš uchlácholilo. Přestali jsme absolutně bránit, domácí se dostali do laufu a ve čtvrté části se dostali na jednociferný rozdíl ve skóre. Po asi čtrvté „promluvě“ na lavičce, že samo se to neuhraje, jsme se nakonec uráčili ještě začít bránit a opět si během pár minut vybudovat vyšší náskok. Výhra je doma, ale budiž nám to jako varování do budoucna.

BK Příbram  vs.  SLUNETA USK                      67:80

U14 dívky si o víkendu vedly - 1x prohra a 1x senzační výhra

Dívky se představily na domácí palubovce proti silným soupeřkám z Jičína a Trutnova.  Ze zájezdu jsme přivezli 2 prohry a tak jsme věděli, že nepůjde o nic lehkého.  A jak to vypadalo?

Sobota – SLUNETA  x Trutnov 49:64  (4:27 20:36 36:49)

Jeden z nejtěžších soupeřů v každém ročníku. Zápas jsme začali velice smolně. První čtvrtina rozhodla o celém průběhu zápasu.  4:27 bylo opravdu kruté. Pocitově bylo horší, že jsme zbylé čtvrtiny dokázali vyhrát. A to nás sráží. Lehce nás znepokojil přístup děvčat, se kterým přišly. Ale za 3 zbylé čtvrtiny si zaslouží pochvalu, za to, že se snažily vše odvrátit.

Neděle – SLUNETA x TJ Jičín 76:73 (16:17 34:33 57:52)

Nedělní zápas začal tam, kde sobotní skončil. Děvčata od první minuty šlapala jak hodinky. Za nás trenéry rozhodně nejhezčí zápas, který jsme viděli. Celý zápas se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Avšak jedinou čtvrtinu, kterou jsme si nechali ujít, byla ta první, kterou jsme prohráli 16:17. Poslední čtvrtinu jsme už nenechali skóre utéct a drželi jsme vedení až do konce. A tak jsme po porážce v Jičíně o 42 dokázali zdolat Jičín doma o +3. Zde byl vidět úplně jiný přístup. Obrovská pochvala za to co naše děvčata předvedla.

Rodičům patří též velké díky za podporu v hledišti.

Čechino, Muška a bojovnice U14

Liga dívek U17

Sobotní zápas s družstvem Brandýs nad Labem byl hodně důležitý. A i holky k němu tak přistoupily. Zápas byl hodně vyrovnaný a konečné vítězství 83:74 je zasloužené. Trochu nás opět trápil doskok a neproměňovali jsme jednoduché koše. Ale velkou bojovností a větší chutí po vítězství holky vše dohnaly. Povedla se spousta pěkných akcí.

V nedělním zápase jsme přivítali celek Basket Poděbrady. Hned v začátku utkání jsme se ujali vedení a bylo jasné, že toto utkání bude patřit k těm lehčím. Holky si tak mohly vyzkoušet různé herní situace, které nemáme tolik zažité.

Konečný výsledek 101:28

Děkujeme holkám za supr výkon a fanouškům za podporu, Gary a Cipí

U14 - chlapci

BK SLUNETA Ústí n. L. - BŠ Tygři Praha 41:91 (10:26, 18:46, 31:67)

Očekávání lepšího výkonu i výsledku nenašla naplnění. V útoku jsme sice byli o pár bodů lepší než v Praze, ale naše po většinu utkání nedůsledná děravá obrana dovolila soupeři až moc, což maže veškeré naše útočné snažení, i když jsme byli bez šesti hráčů stabilní rotace. Howg!!