Basket po víkendu

výsledkový servis

USK

Končíme, ale hlavy máme nahoře

2. kolo play-off se ukázalo jako letošní poslední stanice pro náš tým. Ač jsme především v prvním utkání Vyšehradu vzdorovali statečně, jejich hlad po výhře byl o něco větší a soupeř zaslouženě postupuje dál.

V prvním zápase jsme se utkali na naší palubovce na koleji a zápas jsme odstartovali tragicky. 0:11 určitě nebylo nic příjemného, ale dokázali jsme zastavit nástup vyšehradských a dostat se zpět do zápasu. V poločase jsme prohrávali o 8 bodů a v druhé půli pokračovali ve zlepšeném výkonu. Zpevnili jsme obranu a pomalu se dostali do vedení. V dramatickém závěru, kdy se rozhodčí rozhodli přestat pískat cokoliv na obou stranách pak Vyšehrad urval výhru o 2 body. Obě potenciálně vítězné trojky z naší strany bohužel do koše nespadly.

Sluneta USK  vs.  Sokol Vyšehrad              70:72

Podobný začátek mělo i nedělní utkání na Vyšehradě, domácí začali zostra a rychle vedli. Opět jsme se dokázali rychle oklepat, ale ne s takovou energií, jako v sobotu. Domácí pokračovali v agresivní hře v obraně, která nám dělala velké problémy. Ve třetí čtvrtině jsme působili odevzdaně a vedení domácích narostlo na více než 20 bodů. I přesto, že jsme už neměli moc dobré vyhlídky na postup, nechtěli jsme svůj poslední zápas odevzdat. Sebrali jsme poslední zbytky sil, oplatili vyšehradským jejich těsnou obranu a v posledním hracím období jsme dokázali stáhnou náskok soupeře na přijatelný rozdíl 14 bodů. Možná se z toho dalo vytěžit ještě víc, kdybychom proměňovali všechny naše šance, ale i tak jsme spokojeni, že jsme ze zápasu odešli s dobrým pocitem.

Sokol Vyšehrad  vs.  Sluneta USK              83:69

Letošní sezona pro nás končí. Dostali jsme se mezi nejlepší 4 týmy naší skupiny a určitě jsme mezi nimi nebyli do počtu. Jsme tedy s výsledkem spokojeni a užijeme si teď pauzu. Chceme poděkovat všem, kteří nás letos přišli podpořit na jakýkoliv zápas. Opravdu moc nám to pomohlo a doufáme, že se na nás dalo trochu dívat. :-) Uvidíme se zase v říjnu, mezitím budeme pilovat naše nedostatky. Zdraví vás kluci jak LUSK!

Víťa

U12

BK Chomutov - BK SLUNETA Ústí n. L. 24:66 (7:16, 13:34, 17:53)

BK Chomutov - BK SLUNETA Ústí n. L. 38:90 (13:19, 22:43, 33:60)

V Chomutově jsme si bez výraznějších problémů došli pro dvě povinná vítězství v posledních zápasech této sezóny oblastního přeboru U12. K tomu nám dopomáhalo vysoké nasazení a útočná hra, kterou jsme se snažili předvádět po celou dobu.
Po zápase kluci obdrželi pohár pro vítěze své soutěže, který ale patří stejným dílem každému členovi týmu za jeho práci a výkony, které všichni odváděli po celou tuto sezónu. Ta navíc ještě nekončí, neboť nás čeká národní finále ve dnech 27. - 29. dubna, které se bude konat na druhé straně republiky v Novém Jičíně a Příboru. Již účast na tomto turnaji bude pro nás všechny velkou odměnou, protože se budeme moci poměřit s úspěšnými týmy a vítězi z ostatních oblastí.

Péca & Kafe

U12 – dívky

Remíza s Chomutovem

Trošku netradičně jsme v neděli odpoledne zajížděly k posledním zápasům sezóny v kategorii U12. Holky nepředvedly úplně TOP výkon a tak se nám podařilo urvat „jen“ jedno vítězství. První zápas skončil 19:24 v náš prospěch. V druhém utkání holkám evidentně došly síly. Prohrály jsme o 8 bodů. Přesto jsme vybojovaly konečné 3. místo v tabulce. Je to super výkon, za U12 totiž hrají víceméně hráčky, které věkem spadají do kategorie U11.

Takže holkám gratulujeme k umístění „na bedně“ a těšíme se na příští sezónu.

Léňa + Zuzka

U14 – dívky

V sobotu jsme přivítali celek Strakonic, který nenechal nic náhodě a přijel s plnou polní. Náš vstup do utkání nebyl dobrý a to, co jsme chtěli hrát na soupeře ( naší nátlakovou hru), hrál soupeř na nás a po první čtvrtině jsme prohrávali 10:30. Druhá čtvrtina byla již lepší a do šaten se šlo za skóre 20:34. Do druhé poloviny jsme si řekli, jak pokračovat v utkání, ale bohužel naše celkové trestné hody 20/4 a přecházení šancí na možnost ohrozit soupeřův koš, nevedli k úspěchu. Prohra 39:65 nás již jasně posunula na celkové čtvrté místo v tabulce ( http://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_4714.html ).

V neděli jsme přivítali celek USK Praha a úkol zněl jasně - " vyhrát ". Holky do zápasu vlétly a do poločasu bylo rozhodnuto za stavu 52:34. Zbytek utkání jsme již odehráli v poklidu a zvítězili 78:61.

Děkuji všem za podporu našeho týmu a odměnou je republikové finále ve Strakonicích 26.-29.4.2018.