Basket po víkendu

výsledkový servis

Muži B

Utkání se hrálo čtyři minuty, vedli jsme po třech trojkách 11 : 4, a rozhodčí zjistili, že nikdo nepíše zápis. Takže zápas přerušili a pět minut dopisovali stav, střelce a fauly. Přestávka evidentně pomohla domácím, kteří se „zmátořili“ a začali náš náskok stahovat. Ve druhé desetiminutovce nás domácí přehrávali dobrou střelbou. Nám se jako již tradičně letos opět nedařila právě střelba z pod koše a ze střední vzdálenosti, a to bohužel rozhodlo. Nedá se nám upřít bojovnost, několikrát jsme dotáhli i vícebodový náskok domácích, ale nějaký ten koš v útoku prostě chyběl. Tak snad příště.

Slavoj BK Litoměřice „C“ – SLUNETA Ústí nad Labem 67 : 65 (17 : 17, 22 : 14, 14 : 19, 14 : 15)

Střelci: Anderla 13 (8/5), Zajíc 11 (1 x 3, 2/2), Feigl 9 (2 x 3, 4/3), Vorlíček 9 (1 x 3, 7/2), Fiala 8 (2 x 3), Andrenacci 5 (1 x 3, 2/2), Bartoš 4, Zikmund, Sedlák a Sobotka po 2, Vágner 0, Jeřábek nenastoupil

TH: 23/14 (60,9 %)

U19

Borci U19 poprvé v sezóně přivítali tým Děčína, a to v sobotním utkání. Naše první domácí klání dopadlo úspěšně s konečným výsledkem 93:46. Děčín jsme překonali především rychlým protiútokem. Celý zápas se samozřejmě neobešel bez chyb, které jsme výrazně minimalizovali. V neděli k nám zavítal tým Varnsdorfu. Po první čtvrtině byl zápas stále vyrovnaný 17:15. Oproti sobotnímu zápasu jsme udělali mnohem více chyb. V následných třech čtvrtinách se hra obrátila k lepšímu, zlepšili jsme agresivitu v obraně a nedávali soupeřům šanci zakončit košem po útočných doskocích. Důsledkem dobré práce byla především druhá polovina, kterou jsme vyhráli 53 : 12. Zápas skončil 96:42. Víkend doma dopadl úspěšně, ale nyní nás budou čekat nejtěžší zápasy s Chomutovem. Poděkování patří také fanouškům, kteří se sešli na oba dva zápasy i za nepříznivého času zápasů.

Bároš

U13

BK Sluneta Ústí nad Labem – BK Chomutov 59:34 (16:8; 25:20; 49:26)

Do utkání jsme vstoupili trochu vlažně a do vedení jsme šli až v polovině úvodní čtvrtiny. To jsme sice už udrželi do konce zápasu, ale k výraznému bodovému odskoku jsme se vzchopili až ve čtvrtině třetí po menším mytí hlav v šatně o přestávce. Nedostatek pohybu, rychlosti, nedůslednost v obraně a zbrklost v útočném zakončení byly znaky, které se táhly téměř celou naší hrou. Pohledný výkon jsme předvedli v již zmíněném třetím dějství, ke kterému nám právě stačilo jen trochu přidat na pohybu a hned byla naše hra o něčem jiném.

BK Sluneta Ústí nad Labem – BK Chomutov 45:34 (15:12; 31:18; 37:30)

Druhé utkání mělo podobný obraz jako první. Na obou týmech byla již navíc patrná únava. Dostali jsme se maximálně na třináctibodový rozdíl a nedokázali se výrazněji bodově odlepit. Nakonec jsme si ale pro vítězství, které i když bylo protrápené, zaslouženě dokráčeli. Místy doslova :-)

Péca a Sedlo

U15 – dívky

Avizované derbíčko sehrálo družstvo dívek v lize U15.

V pátek jsme zajížděli do Litoměřic do Kalich arény i s menší podporou diváků. Soupeř nám byl po dobu tří čtvrtin vyrovnaným soupeřem a nám se nedařilo utrhnout na víc jak patnáctibodové vedení. V poslední čtvrtině se zadařilo, a tak jsme již ve hře mohli protočit všech 11 hráček vč. posil z U14 Svobodové a Frišové. Zásluhou byla výhra 83:47 a klidný páteční večer.

V sobotu odpoledne jsme přivítali Liťák u nás na Doběticích a před docela hojnou návštěvou asi stovkou diváků. Soupeř se držel do poločasu a nemít Melča problémy s fauly bylo o zápase rozhodnuto i dříve. V poslední čtvrtině jsme již mohli střídat po pětkách, a tak dostali i prostor holky z lavičky. Zásluhou bylo udržet opět soupeře pod padesáti body a výsledek 93:47 vyzněl jasně pro sluneťačky.

V obou zápasech nás trápilo špatné procento šestek, strašné množství ztrát a nedaných šoupáků. Přesto samozřejmě moc díky kočkám za důležitá vítězství, a pojištění si tak druhého místa v tabulce.