Basket po víkendu

Výsledkový servis.

Muži B

Po dobrém výkonu letos poprvé porážíme hráče Slavoje. Nepadalo moc bodů, takže o vítězství rozhodla naše větší bojovnost, o něco lepší střelba trestných hodů a nepoměrně úspěšnější proměňování tříbodové střelby (9 ku 1 pro nás). Dlouho vyrovnané utkání se rozhodovalo až v závěrečné desetiminutovce, v níž skvěle zahráli zejména Jiří Fiala a Pavel Zajíc. Ale pochvalu za předvedený výkon určitě zaslouží všichni naši borci.

Další, tentokrát domácí utkání nadstavbové části Severočeské ligy nás čeká v pátek 6.4.2018 se čtvrtým celkem soutěže BK Horejsek Děčín. Začátek netradičně od 19,00.

Slavoj BK Litoměřice „C“  -  SLUNETA Ústí nad Labem 62 : 68 (10 : 15, 22 : 14, 19 : 22, 11 : 17)

Litoměřice: Kodys a Bělohlávek po 14, Rámeš 10, Prokop 7,….

TH: 17/11 (64,7%)

SLUNETA: Fiala 24 (4 x 3, 8/8), Zajíc 16 (1 x 3, 10/9), Sedlák 9 (3 x 3), Anderla 6 (3/2), Hálek 4 (4/2), Andrenacci 3 (1 x 3), Wagner 3 (3/1), Bár J. 2, Bartoš 1 (4/1), Zikmund 0

TH: 32/23 (71,8%)

Rozhodčí: Hendrych, Doksanský

Diváků: 40

U11

V neděli vyrazili svěřenci Tomáše Vobrátila a Daniela Brzáka do Chomutova k dalšímu dvojzápasu. Kvůli pracovním povinnostem druhého jmenovaného zvládl celý výjezd individuálně pouze první jmenovaný. Jeho tým tentokrát čekali domácí Levharti a také Horejsek Děčín, který trénuje kapitán áčka Válečníků Jakub Houška.

SLUNETA U11 B vs. Horejsek Děčín 9:110 (3:27, 5:61, 7:79)

V prvním zápase se znovu projevily klasické slabiny. Úvod jsme prospali, zápas provázely hloupé chyby. Nedokázali jsme jednoduše vyhodit z autu, kazili jsme i naprosté základy v útoku i v obraně. Ukázalo se, že co občas berou kluci na tréninku na lehkou váhu, dokáží soupeři v zápasech tvrdě trestat. V každé čtvrtině jsme se vzmohli pouze na jediný koš ze hry, v té první jsme dokázali přidat ještě jeden trestný hod. Celkové skóre tak hovoří více než jednoznačně.

Levharti Chomutov vs. SLUNETA U11 B 66:4 (11:2, 22:2, 41:4)

Jako tradičně druhý zápas byl o poznání lepší. Kluci si uvědomili, co vlastně na trénincích nacvičujeme, přidali i bojovnost, a ačkoliv jsme dali pouze čtyři body, zejména v obranné činnosti mohl být trenér spokojenější, ačkoliv rozdíl je opět velký.

V každém zápase klukům opakujeme, že není podstatné, co svítí na konci na tabuli. Hrají prvním rokem, učí se, častokrát proti nám nastupují silnější a starší soupeři. Nechceme si brát hráče z áčka, chceme, aby se učilo béčko. Kluci si ale musí, a především na trénincích, uvědomit, že tvrdá dřina začíná právě při nácviku, v zápasech ji pak mohou zúročit.

Dan a Tom

U11 – dívky

V neděli jsme odehrály další dva zápasy na domácí půdě, tentokrát jsme hostily Českou Lípu a celek Chomutova, kterému jsme měly co oplácet.

Prvním soupeřem byla Česká Lípa, kterou jsme s přehledem porazily 91:8. V tomto utkání měla každá hráčka skvělou příležitost zvýšit své střelecké sebevědomí. To se holkám dařilo a alespoň jeden koš vsítila skoro každá z nich.

Ve druhém zápase nás čekal mnohem silnější soupeř. V Chomutově jsme po tragickém výkonu nedávno prohrály, takže motivace na výhru byla obrovská. Vítězství se nerodilo lehce. Od začátku byl zápas velmi vyrovnaný, první čtvrtina skončila 11:10 ve prospěch domácích. Ve druhém hracím období jsme si vytvořily mírný náskok, který jsme po poločase neustále zvyšovaly. Chomutovu docházely síly, nám se v domácí hale střelecky velmi dařilo. Chomutov jsme nakonec přehrály 49:28 a připsaly jsme si tak jedenáctou výhru sezóny.

Holky chválíme za předvedené výkony, realizačnímu týmu děkujeme za pomoc s přípravou, zapojením a úklidem.

V následujících dnech nás čeká Easter Cup v Klatovech, odkud doufám přivezeme dobrý výsledek.

Trenérky Léňa + Zuzka

U15 – dívky

Dívky U15 neuspěly proti favoritům

Proti dvěma favoritům nastoupila o víkendu děvčata U15. V sobotu jsme hostili Pastelku z Mladé Boleslavi, a i v oslabené sestavě jsme dokázali soupeři čelit (chyběla nám Melča, Terka a Hozí). První čtvrtina byla ještě vyrovnaná, ale zápas rozhodla ta druhá desetiminutovka, ve které jsme udělali více mentálních chyb a nezvládli jsme ji hlavně po mentální stránce, soustředili jsme se na všechno ostatní, jenom ne sami na sebe. O přestávce jsme se srovnali a druhý poločas dokonce o bod vyhráli, ale i tak soupeř udržel vedení a odvezl si výhru 78:87.

V nedělním utkání se scénář opakoval, jenom s tím rozdílem, že rozhodla pro změnu třetí čtvrtina. První desetiminutovku zvládla lépe děvčata z Brandýsa, ale naopak druhou jsme ovládli my, dá-li se to tak říci a poločasový výsledek 25:27 dával naději na vyrovnané utkání až do konce. Ovšem třetí dějství jsme prohráli 8:24 a bylo po zápase. Musím říci, že holkám nechyběla bojovnost a nasazení, bohužel to ale na vítězství nestačí a už jsme ve věku, kdy je potřeba také trochu korigovat své emoce a soustředit se celých 40 minut.

Vláďa

U19

Junioři U19 odehráli v neděli poslední domácí utkání v této sezóně. V hale na kolejích UJEP jsme hostili hráče Sokola Žižkov. Hráči Žižkova přijeli jako vedoucí tým finálové skupiny ligy U19. Do utkání nemohl nastoupit Michal Sedlák (výron v kotníku). Od začátku utkání jsme se dostali do mírného náskoku. Poločasové skóre 41 : 33. Na rozdíl od několika předchozích utkání se nám podařila třetí čtvrtina, kterou jsme především díky velmi dobré obraně a úspěšné střelbě z dlouhé vzdálenosti vyhráli 20 : 6. Ve čtvrté čtvrtině jsme neustále navyšovali náskok, až na konečných 89 : 52. Bodově se dařilo Honzovi Maděrovi 35 bodů. Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon proti vedoucímu družstvu soutěže.