Muži B: Nováček neměl šanci

Povedené utkání jsme sehráli v Lovosicích s nováčkem Severočeské ligy. Dobrá obrana a slušná hra na útočné polovině, to byly klíče k úspěchu nad zatím dobře hrajícím domácím celkem. A to nejlepší jsme si nechali na poslední hrací období, v němž jsme zaznamenali 7 trojek z 11 pokusů (celkově 14 tříbodových košů). Náš tým určitě zaslouží pochvalu za přístup k zápasu a herní kvalitu. Jen tak dál!!!

Konečně nastoupíme na domácí palubovce, když v utkání 7. kola Severočeské ligy budeme hostit jednoho z favoritů soutěže, celek BK Teplice. Takže v pátek 9. 11. 2018 ve 20,00 se na Vás ve SPORTCENTRU SLUNETA těšíme.

ASK Lovosice  -  SLUNETA Ústí nad Labem 69 : 105 (15 : 26, 17 : 22, 18 : 24, 19 : 33)
Lovosice: Harting 20, Puchar Jakub 10, Korous a Anton po 7,….
TH: 23/12 (52,2%)

SLUNETA: Sedlák 26 (5 x 3, 9/7), Bár J. 15 (3 x 3), Anderla 13 (5/5), Zajíc 12 (2 x 3, 4/4), Feigl 11 (3 x 3), Hálek 8, Vorlíček 7 (4/3), Bartoš 5 (5/3), Fiala 3 (2/1), Andrenacci 3 (1 x 3), Sobotka 2, Vágner 0
TH: 28/23 (82,1%)
Rozhodčí: Bohata, Veselý
Diváků: 25

Zdroj: www.basket-sluneta.cz

SLUNETA USK: Slaví 3 vítězství ze 2 utkání

I když jsme oficiálně vyhráli jen dvě utkání, máme ještě jedno a je to největší. V rámci charitativní akce jsme spolu s vámi vybírali dobrovolné vstupné na konto Domova pro tělesně postižené ve Všebořicích a dohromady se nám podařilo vybrat přes 10 tisíc korun! Je to opravdu krásná částka a moc si toho vážíme!

Nejdřív jsme v sobotním utkání přivítali Mariánské Lázně. I přes výpadky v obraně se nám dařilo v útoku a došli jsme si v poklidu pro výhru.

SLUNETA USK  vs.  BK Mariánské Lázně     86:71

Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_290853_soutez_2357.html

V neděli pak v rámci charitativního dne přijeli Rokycanští. Utkání mělo překvapivě snadný vývoj v náš prospěch a ačkoliv jsme v závěrečné čtvrtině nechali soupeře snížit až na 9 bodů, i tentokrát jsme vyhráli.

 SLUNETA USK  vs.  SKB Rokycany                 73:64

Statistiky: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_290859_soutez_2357.html

Ještě jednou děkujeme všem, kteří dorazili a přispěli na dobrou věc. Děkujeme všem týmům domácím i hostujícím, kteří se naší akce zúčastnili a přispěli svými dovednostmi. Zase někdy příště!

Beny

Kadetky U17

První dvě venkovní utkání absolvovala svěřenkyně Vládi Hejla a musím říci, že to nebyla úplně špatná utkání, byť jsme jedno prohráli. Sobotní utkání v Brandýse jsme vyhlíželi už dlouho, protože s Brandýsem se setkáváme pravidelně a právě zápasy s ním jsou pro nás jistým měřítkem, co se týče našeho posunu a zlepšování. Dříve jsme s tímto týmem prohrávali, postupem času byla utkání vyrovnaná a teď v sobotu jsme vyhráli rozdílem třídy. Hlavní rozdíl byl v naší obraně, která neúnavně hájila své území a soupeř se na každý koš hodně nadřel. Nedělní utkání bylo hodně specifické, narazily na sebe totiž dva vyrovnané týmy a krátce řečeno, soupeř měl prostě lepší den, zatímco my jsme se na útočené polovině trápili, domácí Říčany prostě proměňovaly střely s lehkostí. Některé naše hráči i přes maximální snahu zůstaly za svým standardem a jejich body chyběly, ale to se někdy stává, v našem dresu se bohužel nenašel nikdo, kdo by vystoupil ze stínu a nahradil hráčky, kterým se zrovna nedařilo. I tak bych chtěl holky pochválit za snahu, a že zápas nevzdaly a bojovaly až do samotného závěru.

Vláďa a Naďa